5681. A kihalás szélén áll a világ legkisebb főemlőse
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Ingyenes fotókiállítás nyílik a velünk élő, ámde örökké rejtélyes cicákról, ahol talán megfejthetjük a macska-ember közötti kapcsolódások titkát.
A Leishmánia a horvátországi nyaralásokon jelent komoly veszélyt az ebekre, a lepkeszúnyog egyetlen csípése hegesedéssel járó sebeket, vese- vagy májelégtelenséget, valamint a száj és az orrgyulladást is előidézhet.
A veszélyeztetett fajok egyik legszebbje, észak-kínai leopárd érkezett a debreceni állatkertbe.
A föld mágneses mezőjét használhatják tájékozódási segédeszközként a kutyák - derült ki cseh és amerikai kutatók tanulmányából.
Kedves Gazdi! Azonnal rohanni a kutyával az állatorvoshoz!!! Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >>
A szem kezelésére Oftaquix nevű szemcseppet kellene használni, legalább 10 nap tetran, vagy enrofloxacin alapanyagú antibiotikumos itatás mellett. A szemhéj alatti gyulladt gócot a kezelés megkezdésekor el kell távolítani.
Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
A képen látható madárka, a "francia vedlés" elnevezésű tollképződési problémán eshetett át fióka korában, aminek következtében nem alakult ki a teljes szárnytollazat.