5681. A kihalás szélén áll a világ legkisebb főemlőse
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Az összes makifaj közel egyharmada a kihalás szélén áll, köztük a világ legkisebb főemlőse is, az Microcebus berthae maki is.
Ingyenes fotókiállítás nyílik a velünk élő, ámde örökké rejtélyes cicákról, ahol talán megfejthetjük a macska-ember közötti kapcsolódások titkát.
A Leishmánia a horvátországi nyaralásokon jelent komoly veszélyt az ebekre, a lepkeszúnyog egyetlen csípése hegesedéssel járó sebeket, vese- vagy májelégtelenséget, valamint a száj és az orrgyulladást is előidézhet.
A veszélyeztetett fajok egyik legszebbje, észak-kínai leopárd érkezett a debreceni állatkertbe.
A föld mágneses mezőjét használhatják tájékozódási segédeszközként a kutyák - derült ki cseh és amerikai kutatók tanulmányából.
Az általad említett "bőrfoszlás" lehet természetes jelenség is, ha az állat vedlik. A teknősök nem egyben vetik le kinőtt bőrük felsőrétegét, mint a kígyók, hanem kisebb darabkákban, "foszlányokban". Ha ez áll a háttérben, akkor teknősöd egészséges, természetesen meg kell figyelned, hogy a lefoszlott felhám alatt a bőr egészséges-e (nincsenek pikkelysérülések, sebek, stb.). Amennyiben a bőrön kóros tüneteket észlelsz, feltétlenül vidd el teknősödet hozzáértő állatorvoshoz.
Hogy mi lehet a cica fülével, azt természetesen csak személyesen megtekintve lehetne eldönteni illetve szükség esetén laborvizsgálatokat is lehet végezni. Az biztos, hogy lehet és kell is segíteni a cica fülén, talán csak a "napégés" okozta fülperemi elváltozás (fehér szőrű cicáknál!) tud olyan makacs lenni, hogy folyamatos "karbantartó" kenőcsözést igényel. De inkább nem nyilatkoznék látatlanban.
Mindenképpen ajánlatos minél hamarabb műteni, mert a probléma önmagától nem oldódik meg, csak roszabbodik és esetleg torz fül lehet a következménye.
Elméletileg 6 hetes kortól már valóban leválaszthatók a kölykök, de 8 hét az ideális. Érdemes elkezdeni minél előbb a szilárd táplálékhoz hozzászoktatni őket.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.