5686. Nem mindig lehet házilag megoldani a duguláselhárítást (x)
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Milyen módszereket érdemes kipróbálni, mielőtt szakemberhez fordulnánk, és mikor hívjunk szerelőt?
Az utóbbi időben jelentősen szigorodtak a légitársaságok biztonsági előírásai, többek között a kézipoggyász méreteire vonatkozóan is. Ezekre figyeljen!
A NÉBIH értesülései szerint egy, a napokban terjedő álhír szerint augusztus 1-től megváltozik az állatorvosi vényírás. Mi ebből az igaz?
Milyen szempontokra érdemes odafigyelni az egészségügyi szájmaszk viselésekor annak érdekében, hogy biztosított legyen a védelmünk a koronavírus-fertőzéssel szemben? A cikkben erre a kérdésre fogjuk megadni a választ.
Az ELTE tanulmánya alapján kijelenthetjük, hogy a kutyák képesek emlékezni a korábbi tetteikre.
Kedves Gazdi! Hasi sebbel járó műtétek után védőgallért,vagy védőruhát kell használni, hogy a kutya ne tudja piszkálni a sebet, ezzel megelőzve a befertőzést. Ha a seb elfertőződik, nem tud meggyògyulni, az állatnak állandó fájdalmat okoz, ami bágyadtsághoz, agresszivitáshoz vezethet. Az Ön esetében valószínű ez játszódik le. Azonnali műtéti gallér felhelyezést és a seb szakszerű állatorvosi ellátását javaslom. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Az étvágytalansággal járó vitaminhiány csak injekciós vitaminkezeléssel lehet megkísérelni gyógykezelni. akár ez a baja a gekkónak, akár más, érdemes felkeresni egy hüllőkkel foglakozó állatorvost, hogy segíthessen. Ezekben az esetekben általában minél tovább várunk annál rosszabb esélyekkel indul az állat a gyógyulás felé. Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye állatorvoshoz! A füle: lehet atka vagy fülgyulladás! Az, hogy miért váladékozik az orra, sajnos látatlanban nem megálllípítható, mindeképpen vizsgálatot iényel!!
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Elképzelhető, hogy segít a dezinfekt, noha inkább élősködők szoktak hasonló tüneket okozni, amik parakillel kezelhetők. A kezelést követően az etetésére figyeljen mindenképp oda, bőséges táplálékot biztosítva a hal számára! A halaid kondícióját addig is sera fishtamin vitaminnal és fagyasztott táplálékkal tudod javítani.