5696. Jolán, Rizibizi, Pötyi: ez a 10 legkülönlegesebb lány kutyanév 2020-ban
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Bemutatókkal és relikviák kiállításával ünnepli fennállásának 60. évfordulóját a Pécsi Állatkert. Mutatjuk, mikor érdemes ellátogatnod hozzájuk!
Igenis jó választás a használt laptop garanciával, hiszen a mai igencsak felgyorsult világunkban ember legyen a talpán, aki lépést tud tartani a technológia folyamatos fejlődésével, annak újabb és újabb csodáival. Ha nem a fanatikusok közé tartozik, akkor nincs szükség az újabb és újabb kütyük vásárlására. Ilyenkor elég csupán egy használt laptop garanciával, amire hosszútávon számíthat. Most adunk néhány tippet, hogy könnyebben menjen a választás.
Az idős oroszlánpár 21 éve élt együtt, és elválaszthatatlanok voltak, így, együtt altatták el őket, hogy ne kelljen egymás nélkül élniük.
Egy nő visszanézte az otthoni kamera felvételeit, hogy megtudja, mit csinál a macskája, amikor egyedül hagyja. Nagyon elszomorította, amit látott.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Szia, Először is nagyon örülök, hogy ilyen gyakran fésülöd a kutyusod, ez ritka, pedig nagyon becsülendő és követendő dolog. A problémára megoldást egy doki jobban tudna ajánlani, persze nem az előző. A szőrhullás oka lehet: 1. itt a tél vége és kezdi ledobni az aljszőrét. Ez ellen nem tudsz tenni. 2. a bűzmirigye. Mivel azt írod,h leginkább hátul hullik a bundája, ezért gyanúzom arra is. Én kinyomatnám a bűzmirigyét. Egy próbát megér! 3. lehet táptól. Váltsatok egy jobb vagy más minőségűre. 4. száraz vagy vitaminhiányos a bőre. Higított samponnal fürdesd. Esetleg vehetsz neki halolajas bőrtápláló vitamint. Ezt lehet kapni állatgyógyászati boltban. Pár csepp kell csak a kajájára belőle. Sajna, a nevét nem tudom, de az egyik kis westie vendégemnek nagyon bejött! Mivel ezt kúraszerűen adod, jobb mint egy nagy vitamin adagtól csodát várni. Hátha nektek is bejön. Az írásod alapján ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Üdvözlettel Adrienn
Ha ez a probléma már ilyen régen tart, és eddig nem jutottak vele eredményre az állatorvos kollégáim, ne tessék várni, hogy így a távolból bármi okosat tudok mondani. Ennél a probléma sokkal bonyolultabb lehet. Azt írta, hogy sokféle gyógyszert kapott már a kutyájuk, de azt nem, vajon miféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek el eddig? Volt-e például baktérium kitenyésztés és antibiotikum rezisztencia vizsgálat? Volt-e alapos vérvizsgálat? Nézték-e milyen állapotban van az immunrendszere? Volt-e allergia teszt, autoimmun betegségre irányuló vizsgálat? Ha nem, akkor ilyen irányokba kellene vizsgálódni, ezeket kérjék az állatorvosuktól. Esetleg be lehetne jelentkezni bőrgyóygászati szakrendelésre is pl. az Állatorvosi Kar klinikájára, hátha ott ki tudnak deríteni valamit.
Harcsáknál az ilyen szájkörnyéki daganatok időnként előfordulnak és hosszú idő után, de az állat halálát okozzák. Az állatorvosi egyetemen elképzelhető, hogy vállalnák a műtétet, viszont ennek a költsége több tízezer forint.
Vigye másik állatorvoshoz.