5696. Jolán, Rizibizi, Pötyi: ez a 10 legkülönlegesebb lány kutyanév 2020-ban
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Újdonsült kutyagazdi vagy, és azon gondolkozol, mi legyen a neve a kis kedvencednek? Segítünk, hogy megtaláld a kutyád személyiségéhez leginkább illő nevet!
Bemutatókkal és relikviák kiállításával ünnepli fennállásának 60. évfordulóját a Pécsi Állatkert. Mutatjuk, mikor érdemes ellátogatnod hozzájuk!
Igenis jó választás a használt laptop garanciával, hiszen a mai igencsak felgyorsult világunkban ember legyen a talpán, aki lépést tud tartani a technológia folyamatos fejlődésével, annak újabb és újabb csodáival. Ha nem a fanatikusok közé tartozik, akkor nincs szükség az újabb és újabb kütyük vásárlására. Ilyenkor elég csupán egy használt laptop garanciával, amire hosszútávon számíthat. Most adunk néhány tippet, hogy könnyebben menjen a választás.
Az idős oroszlánpár 21 éve élt együtt, és elválaszthatatlanok voltak, így, együtt altatták el őket, hogy ne kelljen egymás nélkül élniük.
Egy nő visszanézte az otthoni kamera felvételeit, hogy megtudja, mit csinál a macskája, amikor egyedül hagyja. Nagyon elszomorította, amit látott.
Idős már a kutyája, előfordulhat, az idült veseelégtelenség. Az első jel általában az, hogy az állat többet iszik és többet pisil. Ez sokszor fel sem tűnik a gazdinak mind-addig, amíg a korábban szobatiszta kutya éjjel bepisil. Vigye el állatorvoshoz, szüksége lehet kezelésre.
Vegye fel velük a kapcsolatot, hátha tudnak olcsóbban állatorvosi segítséget: http://www.cicamentoangyalok.hu/
Kedves Gazdi! Vakarózás és szőrhullás inkább élősködőre utal. Leírás alapján rühatkára gondolnék. Ez a malackák bőrében él, és ha túlszaporodik, vagy összeszedi más malactól, nagyon kellemetlen érzés nekik, súlyos esetben rohamot is kaphatnak, sebesre vakarják magukat és hullik a szőrük. Mindenképp le kell kezelni, szerencsére vény nélkül kapható SH Rodemectin csepp hatékony rá. Hetente egyszer kell lecsöppenteni felnőtt malackánál egyet-egyet a füle mögé, kettőt a gerincnél a bőrére, esetleg a szőrkopásra a sima bőrre. A kezelést 4-6 alkalommal ismételni, általában a 3. hét után biztosan javulnak a malackák, ha a szőr lassan elkezd nőni. A másik malacot is le lehetne csöppenteni egy vagy két alkalommal megelőzésképp. Másik gyakori élősködő a gomba, ez is megjelenhet az atkával együtt: a kopasz részt lehet Nizorallal vagy Canestennel kenni naponta egyszer 10-14 napig, de elsősorban atkafertőzésre gondolnék. Ha a forgácsra lenne allergiás, a talpa és a hasa sebesedne. A malackáknak többféle forgács jó, ha nem illatosított (az akác, fűzfa mérgező). Nyalósót nem kedvelik a tengerimalacok, fölösleges nekik. Ha csapvizet kap a malacka, és kemény, klóros a víz, sokszor inkább szomjaznak és nem isznak, nagyon jó a szaglásuk. Ha legolcsóbb szénsavmentes ásványvizet teszel ezentúl az itatóba, és az itató csőrét bekened a kedvenc zöldségükkel, remélhetőleg 2-3 nap alatt rákapnak, amúgy egy malac kb 25 és 100 ml közti mennyiséget iszik, télen kevesebbet, nyáron sokat. Ha túl sok zöldséget esznek, kevesebbet isznak. A malackák szeretik az állandó étrendet. Ha kiskorában nem evett paprikát, nem eszi meg akár hetekig, illetve nyáron a hazai, friss paprikát, paradicsomot jobban szeretik. Elsősorban a jó minőségű táp biztosítja a vitaminokat a malackáknak, jobb hatásfokkal felszívódik belőlük a vitamin pl. Versele laga tápok. Itatóba is lehet C-vitamin cseppet tenni, naponta 5-6 cseppet. A paprika mellet C-vitamin tartalma van a petrezselyemzöldnek, a búzafűnek, a sima fűnek és a gyermekláncfűnek is. Új Zöldséget érdemes kis mennyiségben és csak azt adni egy evésnél, lassan növelni az adagot. Ha más kedvencből nem kap, fél nap alatt ráfanyalodik, majd lassan megszereti. (De amíg nem isznak, azért kell naponta olyan zöldség is, amit megesznek, mondjuk a második etetéskor.) Üdvözlettel: Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves gazdi! Sajnos ennyi ismérv alapján, látatlanban nem lehet semmit javasolni. Ha lehetősége van rá, vigye el a cicust állatorvoshoz, aki fizikális vizsgálattal többet lát. Előfordulhat, hogy kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Az étvágytalanság a betegségek tünetei közt az első.
Nálunk mások az oltási szokások. 15hetes kutyának sokszor már 4-5 oltása van, ha időben elkezdték az oltási sorozatot, és csak a 12 hetes kor utáni oltását követően mehet utcára a kiskutya kb 7-10 nappal. Nem tudom Angliában milyen a járványügyi helyzet, de én megmutatnám az állatorvosnak a kiskutyát. Kölyökkutyáknál nem jellemő, hogy gyomorsav túltermelőés miatt hánynának. Gyakoribb a gyomor- és bélfertőzés, vírusos betegségek és ami még veszélyes: idegen tárgyak, kavicsok, szétrágott játékok lenyelése.