5706. A krízishelyzetek megerősítik, vagy gyengítik a kapcsolatokat? (x)
Egy évek óta működő párkapcsolatban felmerülhetnek nagyobb problémák, amelyek terhesek lehetnek a kapcsolatra, viszont ezek megoldásával egy erősebb kötelék is kialakulhat.
Egy évek óta működő párkapcsolatban felmerülhetnek nagyobb problémák, amelyek terhesek lehetnek a kapcsolatra, viszont ezek megoldásával egy erősebb kötelék is kialakulhat.
A költözés, építkezés és felújítás mindenki életében nagy esemény, hiszen vagy teljesen új otthonunk lesz, vagy a régit varázsoljuk újjá.
Hogyan épül fel lépésről lépésre a „méthode traditionnelle”, vagyis a kifogástalan minőségű pezsgők készítésének folyamata?
Egy családi utazás vagy nyaralás az év legkellemesebb pontja. Új országok, városok felfedezése, vagy épp a már megszokott legkedvesebb helyek újralátogatása minden szülőnek, na meg gyerkőcnek az év legkellemesebb néhány hetét jelenti. Vannak azonban kellékek, amelyek nélkül egy nyaralás sem lehet az igazi. A következő néhány sorban összeszedtük a legfontosabbakat, amelyekre szükséged lehet egy utazás során!
A linképítés a keresőoptimalizálás offsite fő eszköze, aminek a jelentőségét sokan lebecsülik. Ám a jó helyezések feltételei a linkek, amik a keresőmotorok szemében voksok. Minél több a honlapra adott voks, annál relevánsabbnak tekintik a keresőmotorok az oldalt.
Vajon miért kellene olyasmit adni a kutyának, amit az ember nem enne meg...?? Krumplihéjat, dióhéjat, tökhéjat, dinnyehéjat, szilvamagot, szénát, szalmát, szemes kukoricát....stb. (sorolhatnám) ne tessék adni a kutyának!!
A biztonság kedvéért érdemes lenne egy féregtelenítést végezni a madarakon, de a leírtak alapján valóban legvalószínűbb, hogy párosodni szeretne. Az etetett vitaminok, fehérjék mennyiségének csökkentésén kívül nem sok teendője van, legfeljebb párt vehet a hullámosnak.
Mindenképpen ki kell vizsgálni az okát, vigyék állatorvoshoz! Lehet parazitológiai vagy más fertőző háttere. Az állatorvosi címtárunkban talál a VI. kerültben praktizáló állatorvost.
Gyakori, visszatérő kérdés: mit és hogyan adjunk enni a kiskutyának, különös tekintettel az anyától való elválasztás körüli időszakra (6-7-8 hetes kölyök). Sokan úgy gondolják, hogy az itatás kérdése megoldott: "tejet kell adni neki". Pedig ez nem is olyan egyértelmű. A tejet minden esetben fel kell forralni, majd lehűteni, és azonos mennyiségű vízzel ajánlatos hígítani. Még így is előfordulhat, hogy átmenetileg hasmenés, lágy széklet jelentkezik a szoktatás időszakában. Valójában a tejre ebben az esetben nem a beltartalmi értékei miatt van szükség, hanem azért, hogy annak íze, illata csábítóbb legyen a kiskutyának, és megtanuljon inni. Az ivás megtanulása ugyanis sokkal fontosabb és előrevalóbb, mint az evésé, ugyanis a fiatal állatokat jobban veszélyezteti a szomjazás, kiszáradás, mint az éhezés. Kölyökkorban gyakrabban fordul elő hasmenés, ami fokozott folyadékveszteséget jelent, és amelyre ebben a korban sokkal érzékenyebbek az állatok. Amint a kölyök rászokik az ivásra, fokozatosan lehet csökkenteni a keverékben a tej mennyiségét, és végül a tejet teljes egészében el kell hagyni. Mivel kínáljuk, etessük először a kiskutyát? Ne szárazeleséggel kezdjük! Még akkor sem, ha láthatóan szívesen és jóízűen nyammognak a kölykök a száraztápon. Jobb, ha kezdetben lédús, nedvesített eledelt (vagy beáztatott száraztápot) kínálunk, hogy a szilárd eleséggel együtt kellő mennyiségű folyadékot is felvegyen az állat. Erre kezdetben azért van szükség, mert ha a kölyök jóllakik szárazeleséggel, és nem fogyaszt kellő mennyiségű folyadékot (vizet), túlterhelheti a gyomrát, ami hányáshoz vezet, és rendellenes bomlási folyamatok indulhatnak meg az emésztőtraktusban, ami gyomor-bélgyulladást okozhat.
Ha megfelelő méretű a kalit akkor igen, de az első napokban fokozottan figyelje a viselkedésüket.