571. Gyere velünk voltizsálni!
A voltizsálás magyarul akrobatikus tornaelemek bemutatása lóháton. Nem csak egyensúlyérzéket fejleszt, és a lovakkal való együttműködésre tanít, a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek is kiváló fejlesztési forma.
A voltizsálás magyarul akrobatikus tornaelemek bemutatása lóháton. Nem csak egyensúlyérzéket fejleszt, és a lovakkal való együttműködésre tanít, a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek is kiváló fejlesztési forma.
Az egyik legritkább és legkevésbé ismert magyar pásztorkutya-fajtát, a mudit mutatjatták be a nagyközönségnek az első alkalommal megrendezett Mudi Világtalálkozón a nyíregyházi Sóstói Múzeumfaluban.
100 kutyák foglaltak le egy lakatlan családi ház udvarán Söjtörön 2017. október 4-én.
Egy tülkétől megfosztott orrszarvútetemet ábrázoló kép nyerte a fődíjat az idei Wildlife Photographer of the Year (Az év természetfotósa) versenyen.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
A leírásból számomra nem derül ki hogy csak akkor passzív-e a kutya amikor a párja otthon van vagy általában?Ha főleg a párjától fél akkor meg kell próbálni összebarátkoztatni őket.Adjon enni ő a kutyának,vigye el sétálni,adjon neki jutalomfalatot ha megérdemli. Persze a változás nem azonnal fog bekövetkezni de két dolog segíthet:a következetesség és a kitartás. Hogyan bánjunk a félős kutyával? Félős kutya, rettegő macska - pánikbeteg állatok
A kérdésből nem derül ki hogy a hátulsó testfélen levő szőr eleve ilyen rövid göndör és fejletlen volt vagy kezdetben normálisan nőtt és csak később lett ilyenné.Ha eleve ilyen akkor ez öröklődő elváltozás,ha csak később változott meg akkor laboratóriumban meg kell vizsgáltatni bőrkaparékot szőrtüsző atka kimutatására. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Komondor, a délceg hungarikum
A megfelelő alap immunitás kialakításához szükséges oltások száma függ a felhasznált vakcinától és az adott helyen lévő fertőzésveszély mértékétől.Nálunk a fertőzések kialakulásának veszélye nagyobb ezért tartjuk szükségesnek az összesen 5 oltásból álló alap immunizálást.Ahol a fertőzésveszély kisebb ott elegendő lehet a 3 oltás is a megfelelő szintű védettség kialakításához.
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
Nem találkoztam még ilyennel. Én várnék még egy ürítést, ha nem jön ki megpróbálnám kihúzni. A benti rész talán megemésztődik a többit meg ki tudja húzni. Ha nem, akkor bízza inkább állatorvosra.