5761. Nincs happy end: előkerült a 2 szökött miskolci kenguru, de csak az egyik élte túl a kalandot
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Együtt élni egy kutyával nem csak öröm, de kiváltság és egyben hatalmas felelősség is. A legfontosabb, hogy vigyázzunk az egészségére. Íme a 3 legfontosabb teendő, mellyel megóvhatod szeretett barátod egészségét.
Ha szeretsz futni, sportolni, állj te is rajthoz a kutyáddal szeptember végén, és szerezzetek életre szóló élményeket!
A jelenlegi helyzetben a személyes találkozások is háttérbe szorultak. Ez az állásinterjúk esetében sincs másképp. A legtöbb cég ezt a helyzetet úgy oldotta meg, hogy az interjúkat online tartották meg. Amit azonban nem szabad elfelejteni, hogy az online állásinterjút is komolyan kell venni, és megfelelően kell felkészülni rá. Ehhez adunk most néhány tippet.
Kedves Gazdi! Szükség lehet bőrkaparék vizsgálatra is, mert a bűzmirigyen kívül sokféle oka lehet a vakarózásnak (parazita, allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja), ami más-más kezelést igényel. Mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Kedves Gazdi! A kutyák vemhességi ideje általában 59-63 nap és a vemhesség tényéről bizonyosságot ultrahang vizsgálat adhat (hány kiskutya van, ha megtörtént egyáltalán a párzás). Általában félidő után kezd gömbölyödni a kutyus és ekkor kezdenek az emlők is megduzzadni. Megtörténhet, hogy egy nem sikeres párzás után a szuka álvemhes lesz, ezt a lehetőséget is célszerű figyelembe kell venni. Javaslom, hogy további információkért személyesen keresse fel állatorvosát!
A bőrgomba általában nem jár seb képződéssel. Inkább valamilyen bakteriális fertőzésre, gennyes bőrgyulladásra tippelek látatlanban. Érdemes lenne egy bőrkaparék mintát venni belőle és mikrobiológiai tenyésztést végeztetni. Az eredménynek megfelelően célzottan kezelhető lesz az elváltozás.
Kedves Erika! Az Ön által leírt tünetekre léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a gyógyulást, ha fizikoterápiát ill. gyógynövényeket, gyógy-táplálékokat is alkalmazunk. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425, info@kimintvet.hu, www.kimintvet.hu
Valószínűleg nem mérgezés, hanem bélgyulladás okozhatja. Mivel nem most kezdődött a probléma, azt javasolnám keressen fel egy állatorvos kollégát...