5761. Nincs happy end: előkerült a 2 szökött miskolci kenguru, de csak az egyik élte túl a kalandot
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Együtt élni egy kutyával nem csak öröm, de kiváltság és egyben hatalmas felelősség is. A legfontosabb, hogy vigyázzunk az egészségére. Íme a 3 legfontosabb teendő, mellyel megóvhatod szeretett barátod egészségét.
Ha szeretsz futni, sportolni, állj te is rajthoz a kutyáddal szeptember végén, és szerezzetek életre szóló élményeket!
A jelenlegi helyzetben a személyes találkozások is háttérbe szorultak. Ez az állásinterjúk esetében sincs másképp. A legtöbb cég ezt a helyzetet úgy oldotta meg, hogy az interjúkat online tartották meg. Amit azonban nem szabad elfelejteni, hogy az online állásinterjút is komolyan kell venni, és megfelelően kell felkészülni rá. Ehhez adunk most néhány tippet.
A természet sokféle betegséghez viszonylag kevés tünetet hozott létre, így ugyanazok a tünetek más-más bajoknak lehetnek a jelei, még akkor is, ha nagyon hasonlónak tűnnek a szituációk. Így van ez a vakarózással, apró bőrsebekkel is. A leggyakoribb probléma valóban az allergia (nagyon sok macska allergiás valamire a környezetéből), de számos más lehetőség is szóba jön, amit mindig mérlegelni kell. Emellett gyakran előfordul az is, hogy az állatnak egyszerre többféle baja is van, ilyenkor a tünetek összekeverednek, és nagyon nehéz eligazodni közöttük. Én azt javaslom, hogy ezt a mostani problémát ne saját maga akarja megoldani, kitalálni, hanem mindenképpen a szakember segítségét vegye igénybe! Ha az első próbálkozásokra nem javul a cica állapota, keressen specialistákat, akik járatosabbak egy-egy területen. Előbb-utóbb lesz megoldás!
A nimfafióka már 5-6 hetesen teljesen önálló, így a papagáj, vagy nem tavasszal született, vagy ha nemrég került önhöz, akkor kissé megrémült a helyváltozástól és ezért nem kezdett el rendesen enni. Ha a mellcsont kitapintásával nem tűnik soványnak, illetve van és "normális" állagú a széklete, úgy nincs ok pánikra. Ha túl fiatal lenne még, akkor a csumiz mellett, hántolt kölest és tojásos lágyeleséget (kávéskanálnyi mennyiség naponta) kellene vele etetni.
Együtt lehet őket tartani,miután összeszoktak. Azt ajánlanám,hogy egy ráccsal válassza ketté a ketrecet, vagy terráriumot és hagyja őket rácson keresztül ismerkedni. Legalább 2-4 hétig, az a biztos. Így ismerkedhetnek egymás szagával. HA a lány még fiatalka, különben sem jó ha befedezi a hím, ugyanis ekkor nagy valószínűséggel meg fogja enni a született piciket, mivel még nem lenne képes őket felnevelni. Tehát nem reménytelen a helyzet, csak kitartás kell hozzá! Amikor majd kiszedi az elválasztó rácsot, figyelje őket. Lehet kezdetben lesz kisebb bunyó, de ha ez csak rövid ideig tart, nem kell közbeavatkozni. Az is segít,ha a ketrec 2 külön pontjába külön kis házzal rendelkeznek ,hogy legyen menekülési útvonal. Sok sikert!
Vemhes nőstényt valóban csak akkor érdemes orvoshoz vinni, ha valami problémát észlelünk nála. Az utazás az orvosig, a vizsgálat elég nagy stresszt jelent, rosszabb esetben az anya el is vetélhet. Nem szerencsés, ha a kis nőstény vemhesült, de ha ez történt, nem lehet mást tenni, mint remélni, hogy nem lesz baj vele. Halottam már több ilyen esetről, és nagy többségben szerencsésen végződött a dolog.
Valószínűleg a malackának C-vitamin hiánya van. Javaslom a zöldség-gyümölcs adag megemelését, és napi 4-5 csepp C-vitamin készítmény csepegtetését az itatóba (az oldat humán patikában beszerezhető).