5771. Tortával ünnepelték a 40 éves Golot, a fővárosi állatkert gorilláját
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Golo, a Fővárosi Állat- és Növénykert nyugati síkvidéki gorilláinak vezérhímje most ünnepelte 40. születésnapját. Nem akármilyen tortát kapott!
Az urbanizáció terjeszkedésével az elmúlt évtizedekben egyre több nem háziasított állat kezdett emberközelben élni. A városi vadvilág alkalmazkodott a forgalomhoz, a zajhoz, az emberek életmódjához egy nemzetközi kutatócsoport szerint, amelynek kutatásában Garamszegi László Zsolt, az Ökológiai és Botanikai Intézet igazgatója is részt vett.
Veszélyt jelentenek a vadmacskák jövőjére a házimacskák: az európai vadmacska (Felis silvestris) 200-300 éven belül teljesen eltűnhet.
Sajnos nem mindenki mondhatja el magáról, hogy tökéletes alakja van. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a molett, némi súlyfelesleggel rendelkező hölgyeknek le kellene mondaniuk az ízléses, minőségi fehérneműk viseléséről. A Voytacha webáruház molett fehérnemű kínálatában sokféle csodálatos darab szerepel, amik a csábításra teremtettek. Amellett, hogy elképesztően vonzóvá teszik a hölgyek kinézetét, kényelmes viseletet is biztosítanak a számukra. Így nem kell feszengeniük a fehérneműikben, hanem felszabadultan, magabiztosan viselhetik azokat.
A terv szerint a delfineket sem engedik fogságban tenyészteni, valamint a szőrmeiparban népszerű nyérctenyésztést is le le akarják állítani.
Kedves Érdeklődő! Igen, természetesen lehet, sőt, általában ilyenkor veszítenek a súlyukból a legstrammabb nőstények is. A fogyás mértéke már csak a kondíció és a szervezet erősségének függvénye. Ha sok a kölyök, az anyának rengeteg pótlásra van szüksége, sok vitamint, ásványi anyagot és fehérjét adjon neki! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Bizony komoly gond az ivartalanítás utáni elhízás! Van két homeopátiás szer, mely ilyen esetben jól használható: Graphites, Sepia. El kell dönteni, hogy melyik szer ún. gyógyszerképe illik jobban a kutyusokra. Ettől függetlenül is minden ivartalanítás után jó, ha kap a kutya egy olyan homeopátiás kezelést, mely a megváltozott hormonháztartást kiegyensúlyozza, így elkerülhetőek ezek a problémák. Ez utóbbit mindenképpen kérje egy homeopata állatorvostól. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi fogyást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea
A májzsugorodásnak a lényege az, hogy a májban a májsejtek helyét kötőszövet veszi át, ami zsugorodik, ezzel az egész májat összezsugorítja. Maguk a meglévő májsejtek azonban továbbra is funkcionálnak, csak a számuk folyamatosan csökken, mert a helyüket kötőszövet veszi át. Ezt a folyamatot sajnos gyógyszerekkel nem lehet befolyásolni. A cél az, hogy a meglévő és még működő májsejtek minél jobb hatásfokkal végezzék a feladatukat, és ennek érdekében megvédjük őket a károsodásoktól. Zsírszegény, fűszerektől mentes, jól emészthető fehérjéket tartalmazó diéta a legfontosabb. Célszerű naponta többször kisebb mennyiségű táplálékot etetni a beteggel. A vitaminok is hasznosak lehetnek, így a C-vitamin is. Gyógyszerekkel csak a kialakuló szövődményeket kell és lehet kezelni (pl. vízhajtók, ha hasvízkór alakulna ki). A bélsá fekete színe a gyomor vagy a vékonybél üregébe történő vérzés jele, ezt komolyan kell venni, és utánajárni, hogy hol van a vérzés. Ehhez nagyon alapos kivizsglás szükséges.
Kedves Tünde! Leveléből nem derül ki, hogy mikor volt a cica ellése, és mikor kezdődött a gennyes váladékozása. Ettől függetlenül is azt javaslom, hogy sürgősen vigye el egy állatorvoshoz, aki megvizsgálja (hasüregi UH-vizsg.!), mivel egy gyors műtétre is szükség lehet, ha ez a váladék a méhéből ürül (gennyes méhgyulladás!). Ha nincs szükség műtéti beavatkozásra, akkor lehet szelídebb módszerekkel (pl. homeopátia) is kezelni a cicát, de mindenképpen szükséges egy alapos kivizsgálás! Ha ez megtörtént, én is szívesen segítek a továbbiakban: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Amíg nem marad a testén szőrhiányos folt/terület, vagy nincsen feltűnő szőrritkulás, addig nem nevezhető kórosnak a szőrhullás. Ettől függetlenül az említett száraz táp nem tartozik a jobb minőségűek közé, érdemes legalább keverni valamilyen prémium macskaeledellel.