5806. Indiai orrszarvú érkezett a Szegedi Vadasparkba
Egy kétéves hím indiai orrszarvú (Rhinoceros unicornis) érkezett a Szegedi Vadasparkba a nyugat-angliai Chester állatkertjéből - tájékoztatta Veprik Róbert, az intézmény igazgatója az MTI-t.
Egy kétéves hím indiai orrszarvú (Rhinoceros unicornis) érkezett a Szegedi Vadasparkba a nyugat-angliai Chester állatkertjéből - tájékoztatta Veprik Róbert, az intézmény igazgatója az MTI-t.
"Szarvasbarát" zacskókkal akadályozzák meg, hogy a nyugat-japán Nara Park híres szikaszarvasai veszélyes műanyagszeméttel töltsék tele a gyomrukat.
Amikor villanyszereléssel kapcsolatos feladatok megvalósítása a cél, akkor értelemszerűen kulcsfontosságú lesz hozzáértő és megbízható csapatra bízni a dolgot. A cikkben igyekszünk rámutatni azokra a tényezőkre, amelyek alapján felmérhető egy kivitelező megbízhatósága.
Napjainkban sokakat kínoz az izommerevség, legyen szó a hátról vagy a nyak tájékáról. Az irodai munka, az autóvezetés, de az ülő- és állómunka is megterhelő lehet izmainknak. Professzionális lazításuk elengedhetetlen, hiszen néhány helytelen mozdulat többet árthat, mint amit használna. A következő cikkben pár speciális izomlazító masszőr csomaggal találkozhatsz.
Digitalizált koponyák alapján rekonstruálták az ELTE és a Kaposvári Egyetem kutatói 24 kutyafajta és 4 vadon élő farkasféle agyát.
A cicánál valószínűleg feltételes reflex alakult ki, amelyet a simogatás vált ki. Lehet, hogy a simogatást etetés/evés követi vagy követte korában? (Lásd: Pavlov kutyakísérletei a feltételes reflex kiváltására...)
Az álvemhesség valójában áltejelést jelent, semmi köze a vemhességhez, ha nam történik fedezés vagy fogamzás, akkor is kialakulhat. Normál élettani folyamat, csak azért nem szeretjük, mert jelentős viselkedésbeli változást okoz a kutyánál (fészkel, játékot hurcol, nem eszik, nyűgös), valamint a sokszori tejelés emlőgyulladást, esetleg daganatot okozhat. Az első tüzelés után is előfordulhat, kb. a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
Lehet, hogy megfázott, illetve felsőlégúti gyulladása van. Kezelni kellene a dolgot, ezért jó lenne elvinni egy állatorvoshoz.
Én nem látom ezt nagy problémának. Egyrészt még fiatal és ezért nincs meg a kellő magabiztossága. Ez idővel meg fog változni és ellesi a többiektől az ugatás fortélyait. Másrészt a legtöbbször az jelent problémát, hogy túl sokat és túl hangosan ugat egy kutya, ami zavarja a környezetét és a gazdáját is. Tehát én nem aggódnék.
A fejrázás sokszor begyhuruttól van, de parazitás fertőzés is okozhatja, ami viszket és ezért rázza, kaparja a fejét. Ha csak ritkán teszi, akkor az természetes viselkedési forma is lehet (azaz: valami rákerült a lábára/csőrére és azt akarja lerázni...).