5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Emese! Dogot lehet tartani, de sokat kell vele foglalkozni! Ha kinti kutya, akkor a fűtött kutyaház is ajánlott. Van egy cikkünk, igaz ugyan német dog, de természetre hasonlóak, gyerekek mellé is bátran vállalható:http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/nemet-dog-kisbaba-kisgyerek/1631/ Ebben a cikkben elfoglalt embereknek ajűúnlunk kutyákat:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyak-elfoglalt-embereknek/700/ Ha estleg bizonytalan, hogy melyik az önhöz illő kutyafajta, az alábbi cikk segíthet:http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyafajta-kivalasztasa-165/1452/
Azért én mégiscsak egy sárgatorkú tojót ajánlanék. De, ha ezt elutasítja, legalább ne egy másik hímet vegyen a madár mellé. A rozella félék tojói jó alternatívák lehetnek, de a hímek akár agyon is verhetik. A királypapagáj tenyésztői ára mostanság már igencsak 50.000Ft alatt van(évekkel ezelőtt is csak a kézzelnevelt királyok kerültek többe, vagy a vevőt nézték "madárnak"). Ha valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégiscsak hím madarat szeretne, akkor a skarlátszárnyú lehet alternatíva.
Valószínűleg vastagbélgyulladása van a kiskutyának. Vigy állatorvoshoz, mert ez antibiotikumos kezelést igényel.
Valami bizonyára történt, csek legfeljebb Ön nem vette észre. Az általános szabály, hogy mindig egy alommal több legyen mint ahány macska, tehát, ha 2 macskája van, akkor 3 alom. A macska részéről ez: - vagy egy fajta birtoklási jelölés - vagy egészségügyi problémával összefüggő (cukorbetegség, vese- vagy vizeletúti probléma) - vagy valamilyen stressz okozta tiltakozás kifejezése Ignatia D30 Homeopátiás szer általánosságban javítja a macskák szobatisztasági problémáit, de a teljes tünetmentességhez a kiváltó ok kiderítése és megszüntetése lenne a megoldás.
A vese megbetegedései súlyos beszámítás alá esnek. Kezelésük nem könnyű, és a betegség lefolyása is rendszerint hosszadalmas. Az mindenesetre biztató, hogy az állat iszik. Egy hét koplalás után azért jó lenne, ha az állat táplálva is lenne, mert a hosszas koplalás máj problémákat is okozhat. Jó lenne, ha ismét felkeresnék az állatorvosukat, és a mesterséges táplálást, annak módját megbeszélnék vele (ha másképpen nem megy, infúziókra lehet szükség), különös tekintettel a vesediétára. Indokolt lenne egy vérvizsgálatot is elvégezni.