5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Gazdi! 2 hét egy kis hullámos életében nagyon hosszú idő, ha beteg: félek, hogy elkésünk a segítséggel. Nem tudom, Ön hol él, és van-e a közelben madárspecialista állatorvos (egzotikus állatok szakorvosa), de mindenképpen ilyet kellene keresnie a madárka számára. pl: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
Attól tartok a duzzanat egy kifekélyesedő emlődaganat lesz. A nem kívánatos vemhesség és az emlődaganatok megelőzésének legbiztosabb és legegészségesebb módja az ivartalanítás. A hormonhatású fogamzásgátlóknak nem kívánt mellékhatásai lehetnek, és nem 100 %-os biztonsággal akadályozzák meg a vemhesülést.A homeopátiás készítményektől ne várjon csodát ilyen esetben. Sürgősen forduljon állatorvoshoz, aki ivartalanítja a macskát, és az emlődaganatot is eltávolítja, amennyiben még operálható.
Nehogy fedeztesse az egy éves kutyáját! Még nem tenyészérett! Az ivarérettség és a tenyészérettség nem ugyanaz! Első ivarzáskor (7-10 hónap) a szuka már ivarérett, de távolról sem tenyészérett! Szervezete még nem alakult ki teljesen, ezért az idő előtti pároztatás megakadályozza a fejlődését, mivel a magzatok használják fel a testének felépítéséhez szükséges tápanyagokat. Sőt! A kölykök is megsínylik, tekintettel arra, hogy az anya nem képes elegendő tejet biztosítani számukra. A második tüzelés idején 14-16 hónapos korában még túl fiatal, viszont a harmadik koslatáskor - 20-22 hónapos korában - már idősebb, mint az ajánlatos 18 hónapos fedeztetési kor.A szuka akkor tenyészérett, amikor eléri felnőtt testtömegének háromnegyed részét. Érdemes tehát kivárni a szukának ezt az állapotát, és csak ezután pároztatni. Ez az időpont a harmadik tüzelés! Nyilvánvaló, hogy a másik véglet sem megfelelő, vagyis túl sokáig várni a tenyésztésbevételre, mivel a szuka hormonális élete zavart szenved, esetleg nem fogamzik, vagy ha mégis, akkor nehéz ellés vár rá, sőt nem képes szoptatni a világrajött kölyköket, mert nincs elegendő teje.
Kedves Kevinke! Az lenne a legjobb, ha elvinné állatorvoshoz, a leírása alapján elég csúnya sérülés van a cica lábán és a gyulladás sem jó jel. Ha erre nincs lehetősége, akkor próbálkozhat házi gyógymóddal is: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal >> Macskapatika >>
Kedves Gazdi! Emésztési gond is okozhat gázosodást, felfúvódást. Meg kellene mutatni a kutyus állatorvosnak. Gázosodás okai kutyáknál >>