5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Márti! Sokat segítene, ha elárulná, hogy milyen állatot tart a terráriumban (nem mindegy, hogy hörcsög vagy kígyó?), mert ez a fontos részlet kimaradt.
Biztosan csak úgy, ha hasi ultrahangos vizsgálatot vagy röntgenvizsgálatot végeztetnek. Kevébé biztosan, de elég jó biztonsággal, ha állatorvos áttapintja a kutya hasüregét illetve a hüvelyen át történő vizsgálattal ellenőrzi a lágy szülőutat. Ehhez szakértelem és gyakorlat kell, ne végezzék házilag! A biztonság kedvéért ellés után azért is adunk még méhösszehúzó injekciót, hogy biztosan távozzon az esetlegesen bent maradt kölyök, placenta ill. magzatburok. Nagy testű kutyában előfordulhat, hogy a tapintásos vizsgálatnál megbújik valahol egy kölyök,amit nem veszünk észre. pl már a medencében van, vagy a bordák alatt.
Kedves Gazdi! Az alábbi cikkek segítenek: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> Ül parancsszó megtanítása >> Gyere ide! A kiskutya behívása >> Kiskutya szobatisztaságra nevelés >> Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele. Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged. 1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét. 2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre. - Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást. - Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse. 3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Üdvözlöm, Ez egy tályog amit kezelni kellene... -Éva
Az ivartalanítást követően 4-6 hónap szükséges a hormonháztartás beállására. A fiatal kutya - nemi állapota ellenére és attól függetlenül, - valószínűleg érzi, látja, hogy a másik kutya fölött már eljárt az idő és szükségesnek tart a falkán belül egy hatalomváltás. Hogy ez békés és normális körülmények között lezajlódjon, - a kutyák embertársainak kell szakszerű, határozott és következetes fellépéssel, jelzésekkel a falkarangsort újra beállítani.