5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Tudtommal jelenleg nincsen olyan készítmény, ami megoldást jelentene a problémára.
Könnyen lehet, hogy semmi baj nincs, csak kell egy kis megszokás az új helyen (a helyváltozás komoly stressz tényező, ami önmagában is okozhatja a tapasztalt tünetet). Amíg az ürüléke nem folyik, addig nem kell aggódnia. Próbálkozzon mást is etetni vele, hátha lesz valami, amit ő is szívesen elfogyaszt, és amitől sűrűsödik a kakija is.
elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találták (aki adta, valószínűleg tudja, emlékszik, hol volt az)... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Mocsári teknős info >>
Több lehetséges ok is felmerül a nyálzás kapcsán. A fogíny gyulladása, vagy az idegentest beékelődése is előfordulhat. Ok lehet még például a calicivírus okozta macskanátha is. Ami még nagyon valószínű, az a nyálmirigy gyulladása, vagy kemikáliák, esetleg toxikus anyagok felvétele. Ha a nyálzás nem csak egyszeri tünet volt, akkor a nyálmirigy gyulladására gondolnék. Ennek kezelésére gyulladáscsökkentők és antibiotikumok adása szükséges. Irány az állatorvos..
El kellene valahogy szeparálni őket, mert a kicsinyeit védi, neki fog menni a kutyának, ha azt érzi, hogy bánthatja a kiscicókat. Akár az élete árán is megvédi őket..