5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Kedves Érdeklődő! Ez két esetben valószínű. Hibernáció közelében - hűvös szobában; 8°C alatt -, vagy öreg korban szokott ilyen előfordulni. Leginkább az utóbbi variáció fordul elő, hiszen hibernáció alatt nem nagyon mozdulnak ki a vackukból. :/ Sajnos ez fiatalnak vélt (1 év körüli) állat esetében is végstádiumot jelent, sajnos csak ritkán fordul elő, hogy ebből az állapotból visszajönnek. De meg lehet próbálkozni a vitaminpótlással; ha van tapasztalat, pár tized milli fiziológiás sóoldat beadásával bőr alá. Nem garantált a siker, de talán egy próbát megérhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Fénykép alapján elég nehéz megmondani hogy mi lehet, mivel a fejen van érdemes lenne állatorvossal megnézetni. Az ilyen tájogszerű kinövéseket még egy hüllőkhöz kevésbé értő állatorvos is viszonylag könnyen kitisztítja.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok lehetőleg prémium táppal etesse a kutyát, erről bővebben itt olvashat: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Vitorláshal tartása >> még több infó >> részletes bemutatás: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1674