5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
10 nap alatt nem fog olyan mértékben "károsodni" a bélflórája (de ha gondolja adhat, baja nem lesz tőle...)
A probléma oka a leírtak alapján minden bizonnyal még mindig az eredeti gond, vagyis valami elhalt, begyulladt szöveti rész még mindig van valahol a felső állkapocsban. Valószínűleg a korábban eltávolított fog gyökerének egy darabkája lehet ott még mindig. Javaslatom csak egy van, keressék fel a www.vetfog.hu oldalt ahol egy kifejezetten fogászatra, szájsebészetre specializálódott rendelőt találnak. Kérjenek időpontot dr. Kovács Katalin doktornőhöz!
A feltett kérdés egy szakterületet érint, amihez én nem értek. De általában az állatorvosok sem nagyon, mert ez kifejezetten szemészeti szakkérdés. Ha nem tudja elvinni szemész állatorvoshoz, akkor sajnos minden marad így, ahogy most van.
Szerintem ma beszéltünk telefonon is :) Érdemes lenne kizárni a bőrgomba jelenlétét egy laborvizsgálattal, de a képek alapján nekem inkább olyannak tűnik, mintha mégis túlzott tisztálkodás eredménye lenne ez a szőrhiány. jellegzetesen a hason és a combok belső felén jelentkezik. Feltétlen kapjon a cica szőroldó pasztát naponta!
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nem tudom pontosan, mi a baja a malackának (mennyi idős, mik a tünetek, mi változott) és hogy milyen hatású injekciót kapott. Az orr és szem váladékozás miatt remélem antibiotikumot is kapott, mert ez inkább a megfázás tünete, az is az, ha étvágytalan a malac, és sokat fekszik. (Megfázás, tüdőgyulladás miatt nyom a mellkasuk, fájdalmas nyelni nekik, ezért nem esznek és kedvetlenek.) A malackák elég okosak, és az injekció is fáj valamennyit, utána még érzékeny lehet a bőr, ezért visít, megjegyezte, hogy mostanában ilyet többször kapott, és ezért visíthat előre. Ha a malackának C-vitamin hiánya van, azon kúraszerűen lehet javítani, 3-4 hétig naponta benyomni közvetlenül vitaminos vizet a szájába ()amit most is kap, plusz kap valamilyen vitamintartalmú zöldséget naponta néhány hétig, és hosszútávon elgondolkozni, mivel lehet biztosítani a vitaminellátást pl. más tápfajtára váltani. Ami nekem az étrendjében nem tetszik, hogy a malacka turmixolt gyümölcsöt kap. A túl sok gyümölcs, zöldség, puffadást, kedvetlenséget, étvágytalanságot okozhat. Amit semmiképp sem javaslok beteg malackának, az a leves zöldségek, gyümölcsök: tiltólistára tenném ilyenkor az uborkát, paprikát, paradicsomot, és a nagyon édes gyümölcsöket. Sok C-vitamin egyes zöldségekben van, és a zöldfélékben pl. a petrezselyem remek C-vitaminforrás és enyhe vízhajtó is, ezért 2-3 hétig kúraszerűen adnám naponta 5-10 szálat (pont idénye van, és a csomós répának is, annak a zöldje is finom és nem puffaszt). C-vitamin van a zöld fűben, ezért ha tud tiszta helyről szerezni, nem kutyapisis, nem vegyszeres, naponta egy kis marék remek vitaminforrás májustól szeptemberig. Ha a malacka állapota javul egy betegség alatt, vagy utána, legkönnyebben súlyméréssel állapítható meg. A súlymérést naponta lehetőleg azonos időben kell megejteni (mert reggel és este más a súlyuk a napi életritmusuk miatt). Ha a malac naponta folyamatosan fogy legalább 20 grammokat, akkor még beteg, még orvoshoz kell vele menni. Ha tartja a súlyát, de kedvetlen, legalább az állapota nem romlik, ha még hízik is 10-15 grammokat, akkor szépen javul. Kattints ide, ha tudni szeretnéd meddig él egy tengerimalac? Itt pedig megtalálog tengerimalac kisokosunkat.