586. Tyúkanyó barlangi élete
Ó, ha Ti tudnátok, micsoda izgalmakat kell kiállnia egy aggodalmas, pici kis hullámos anyaszívnek, és mennyi új ismeretet kell feldolgoznia egy ilyen mogyorónyi kis agynak!
Ó, ha Ti tudnátok, micsoda izgalmakat kell kiállnia egy aggodalmas, pici kis hullámos anyaszívnek, és mennyi új ismeretet kell feldolgoznia egy ilyen mogyorónyi kis agynak!
A MME a nemzeti park igazgatóságokkal és más civil természetvédelmi szervezetekkel együttműködve, idén januárban immár hatodik alkalommal szervezte meg a hazánkban telelő sasok éves számlálását.
Ez a kisebb termetű, szinte teljesen fehér sarkvidéki sirályfaj rendkívül ritka kóborló Európában!
Az első néhány napban, amíg még nem lakta be tengerimalacunk új helyét, ne nagyon vegyük kézbe. Ezekben a napokban próbálkozzunk az etetéskor barátkozni a cocával.
Két lehetőség közül is választhatunk. Az egyik, amikor 6 hetes kortól a két betegség ellen együtt védekezünk kétkomponensű vakcinával.
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A táplálása biztisan nincs rendben, ha túlsúlyos, érdemes lenne megfelelően etetni, ehhez tanácsot a cikkben talál:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves Mónika! Nagyon valószínűnek tartom, hogy ez szürke-hályog lesz. Mint a betegségek általában, ez nem természetes állapota a szemnek, de fájdalmat egyáltalán nem okoz a hörcsögnek, és mivel nem is látnak túlzottan jól - lévén, hogy éjszakai állatok - inkább a szaglásukra hagyatkoznak, nem lesz túlzottan észrevehető a változás a szem opálosodásán kívül. Ha továbbra is aggódna, vigye el egy kisállatorvoshoz, hogy tüzetesebben meg tudja nézni az állatka szemét. A probléma valószínűleg a kora miatt alakult ki, hiszen a 3 év aranyhörcsögöknél már igen szép kornak számít. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A leírás alapján a vérerek sérülése és a kialakult gyulladás miatt keletkezett savógyülemről lehet szó, amely műtétek után is kialakulhat. Gondolom a sérülései miatt antibiotikumot is kap a kiskutya, a fertőződés elkerülése céljából. Ha a folyadék nem gennyes, és nem tiszta vér, nincs ok aggodalomra,előbb utóbb leáll a termelődés és a maradék pedig felszívódik.
Valószínűleg elbírja, ha tényleg nem furnér és erős lábakon áll.
Sajnos a probléma leírásából egy nagyon fontos információ hiányzik. Nem tudjuk sajnos azt, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, pedig ennek akár nagy jelentősége is lehet. Szuka esetében, főleg, ha nem régiben volt a tüzelése, akkor ezekkel a tünetekkel akár gennyes méhgyulladásról is szó lehet. Csak azt tudom ajánlani, hogy szorgalmasan vigyék kezelésekre, és kérjenek egy alapos kivizsgálást, beleértve a vérlabort és a hasi ultrahang vizsgálatot is.