586. Tyúkanyó barlangi élete
Ó, ha Ti tudnátok, micsoda izgalmakat kell kiállnia egy aggodalmas, pici kis hullámos anyaszívnek, és mennyi új ismeretet kell feldolgoznia egy ilyen mogyorónyi kis agynak!
Ó, ha Ti tudnátok, micsoda izgalmakat kell kiállnia egy aggodalmas, pici kis hullámos anyaszívnek, és mennyi új ismeretet kell feldolgoznia egy ilyen mogyorónyi kis agynak!
A MME a nemzeti park igazgatóságokkal és más civil természetvédelmi szervezetekkel együttműködve, idén januárban immár hatodik alkalommal szervezte meg a hazánkban telelő sasok éves számlálását.
Ez a kisebb termetű, szinte teljesen fehér sarkvidéki sirályfaj rendkívül ritka kóborló Európában!
Az első néhány napban, amíg még nem lakta be tengerimalacunk új helyét, ne nagyon vegyük kézbe. Ezekben a napokban próbálkozzunk az etetéskor barátkozni a cocával.
Két lehetőség közül is választhatunk. Az egyik, amikor 6 hetes kortól a két betegség ellen együtt védekezünk kétkomponensű vakcinával.
A nőstény macskák fogamzásgátlása mint minden húsevőnél az ivarzás tartós elnyomását jelenti. Ez tablettával vagy injekciós készítménnyel oldható meg. Tartósan azonban kb. csak két évig szabad alkalmazni, majd vagy elletni az állatot, vagy kb. 1-2 évet ivarzást engedni. Mellékhatásai ezeknek a szereknek minimális eséllyel jelenkezhetnek. Én a nőstények injekciós fogamzásgátlását javaslom, bár anyagilag ez sem lesz kevesebb, hiszen kb. évente 2 alkalommal kell adni, ami éves szinten kiteszi a 6-7000 forintot.
Amennyiben csak egy alkalommal fordult elő a hányás, úgy nem feltétlenül a gyógyszer mellélkhatása. Próbálja meg újra beadni és csak akkor kell váltani antibiotikumot, ha tényleg érzékeny rá a beteg. 5 napnál hamarabb nem tanácsos abbahagyni, mert rezisztencia alakulhat ki.
Minden bizonnyal elérték az ivarérett kort és ilyen és hasonló játékokkal próbálnak meg "életre szóló tapasztalatokat" szerezni! :) Aggodalomra semmi ok!
Egy kékguráminak esetenként 400, vagy akár közel 1000 ikrája is lehet!
Egy nagyobb terrárium vásárlását javasolom, valószínűleg kinőtte az állatka!