5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.