5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Kedves Edit! Az alábbi két cikk segíthet az összeszoktatásban: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macskak-osszeszoktatas/3774/
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.
Kedves Érdeklődő! Az agol bulldog nem annyira kinti kutya, gyakorlatilag öleb, nme is nagyon ismerek oylan családot, akik kint tartják. Fűthető kutyaházzal talán...
Kedves Gazdi, A super premium táp mellett minden más felesleges. Az adagot a csomagoláson meghataározott menyniség szerint kell adni. Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Mivál már egy éves elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté (ahogy Ön is tette), és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés. A jutalomfalatokkal vigyázzunk. Ezeknek ugyanis nincs igazi tápértéke, ellenben a roszabb minőségűek borzasztóan hizlalhatnak. Figyeljünk oda, hogy kalóriaszegény falatokat válasszunk vagy olyanokat, melyek a fogszuvasodás kialakulását gátolják. Vitaminok és külön ásványi anyagok vásárlása prémium táp etetésekor felesleges.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok