5911. Mitől jó egy macskatáp? 5 dolog, amit nézz meg a csomagoláson
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Mi alapján válasszunk macskatápot? Honnan lehet tudni, hogy az, amivel etetjük a cicánkat, megfelelő a számára? Segítünk, hogy biztosan jó minőségű táppal etesd a cicádat!
Miről lehet felismerni az igazán jó macskatápot? Hányszor kell etetni a cicát egy nap, és milyen vitaminokra van szüksége? Mutatjuk, mikre figyelj!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
Feltehetően a kutya korának és fajtajellegének megfelelő fizikai és szellemi igényei nincsenek kielégítve. Különös tekitettel a fogváltás/rágás okozta tünetre. Az íny viszketésre van gyógyhatású készítmény, fogápoló jutalomfalat vagy egy bármilyen rágócsont vagy bikacsök is kellő hatással kezeli a problémát. Bővebben: Ha a kutya mindent megrág Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? A verést a kutya a közvetlen előtte történt cselekménnyel köti össze, pl. oda hívta és oda ment, vagy Ön ment a kutyához, Ön mondta a kutya nevét, stb. A hasonló un. nem kívánatos viselkedésről a kutyát egy valamilyen tiltó vezényszóra történő megtanításával és a 4TAPPANCS KUTYAiskolákban használt M-F-I-J módszer alkalmazásával lehet leszoktatni. A kutyaházból a rongyok kihúzása az unalom elleni játék és elfoglaltság szerepét tölti be.
Forduljon vele állatorvoshoz. Vagy ténylegesen csípés/allergiás reakció vagy pedig vérömleny a fülön/-ben (othaematoma)...
A szobatisztasággal kapcsolatos, - általam jónak vélt és eredményesen használt, - módszer leírását itt megtalálja >>> http://www.4tappancs.hu/download/szobatiszta.pdf
A cicának alsó húgyúti megbetegedése van, ami egyenlőre nem jár húgycsőelzáródással, de bármikor bekövetkezhet. Az életveszélyes állapot. Vigyék állatorvoshoz, aki meg fogja vizsgálni. Érdemes lenne vizelet üledék vizsgálatot végeztetni, és az eredménynek megfelelő diétára állni. Ha baktériumok is vannak a vizeletben, antibiotikumot is fog kapni.
Jó lenne, ha fel tudná venni a kapcsolatot kolléganőmmel (Dr. Papp Georgina Viktória), aki ilyen kis rágcsálók ellátására specializálódott. Ő írt egy cikket egy hormonális(daganatos) betegségről, ami elvileg jól kezelhető. A leírt tünetei beleillenek a képbe, de ehhez meg kellene vizsgálni az állatkát. A hipofízis daganatot kellene kizárni vagy diagnosztizálni nála. Ez általában jóindulatú daganat, de kedvezőtlen hormonális következményei vannak. Ha nem ez a baja, akkor más hormonális betegségről lehet szó, esetleg hasűri daganatról. Drukkolok neki.