5926. Corgi Cardigan Welsh: a kicsi, de bátor kutya
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
Minden bizonnyal sokan hallják ezt a kifejezést. Akinek idősebb szülei, nagyszülei vannak, minden valószínűség szerint fenyegették azzal, hogy összekötik vele a bajszukat. Kisgyermekként nehéz elképzelni, hogy a bajuszos papa mit köt össze a babaarcú unokával, de általában a gyerek ilyenkor tudja, hogy valami rosszat csinált.
A szemeteszsákokat a szemét tárolására és szállítására használják. Mind a háztartásokban, mind az ipari létesítményekben, mind a köztereken eltérő méretű szemetes konténerek, kosarak, kukák találhatók, amelyek különböző típusú szemetet tárolhatnak. Mint minden más műanyag zacskó, a szemeteszsákok is különböző méretben kaphatók.
Neked hogyan indulnak a reggeleid? Kipihenten ébredsz és nyugodtan szervezed az előtted álló napot? Netalán már felkeléskor görcsbe rándul a gyomrod, és az egész reggeled kapkodással töltöd? Ha rád is ez utóbbi a jellemző, és a reggeleid nagy része kaotikus, akkor érdemes elgondolkodnod egy jól működő napi rutin kialakításán.
Csillogó szemei, selymes bundája és eleganciája teszi igazán különlegessé a török angóramacskát.
A leggyakoribb bőrbetegségért mikroszkopikus méretű atkák a felelősek. Az atkákkal való fertőzöttség gyakran szőrhullással jár. A tünetek elsőként a fejen és a lapockák környékén jelentkezinek és kezelés nélkül innen terjednek át a test többi részére. A betegségben szenvedő állatok nyugtalanok, mert a betegség viszketéssel jár. A kezelés mielőbbi elkezdése nagyon fontos. Sikeresen alkalmazható gyógyszere van, melyet injekció formájában ad be az állatorvos, aki a tünetek okát először természetesen meghatározza a bőrről vett kaparékot mikroszkóp alatt megvizsgálva. A diagnosztizálás után injekciót ad be, melyet 3 hetente ismétel, míg tünetmentes nem lesz az állatka. Közben tengerimalaca ketrecét alaposan mossa ki, fertőtlenítse, nehogy újrafertőződjön. Egyes bőrbetegségek gyakran jelentkeznek a nőstényeknél a vemhesség alatt, vagy közvetlenül az ellést követően. Ezek között jellegzetes a "törött hát" szindróma, amely főként a világos szőrzetű egyedeken alakul ki, általában a melegebb hónapokban. Ez tulajdonképpen a háton végighúzódó kopasz folt kialakulását jelenti, melynek elsődleges oka a tengerimalac étrendjében keresendő. A tapasztalatok szerint ezt sokszor kukoricapehely etetése okozza. A külsőleg alkalmazott helyi bőrkezelés, vitaminok adagolása és az étrend megváltoztatása elősegíti a gyógyulást. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Kedves Vera! A cicákra nem jellemző, hogy egyszerre szemrevaló mennyiségű vigyet igyanak. A vízfogyasztásuk attól is függ, konzerv, vagy száraz táp a főétel. (A kép alapján feltehetően nem a pincében fogott egér az.) Ugyanakkor nem tud izzadni, így a folyadékvesztesége is sokkal kisebb, mint a mienk. Ne aggódjon, az egészséges cica nem szárad ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Beáta! Sajnos az u.n. utazási betegséget általában nem növik ki a kutyák. Felhívnám a szíves figyelmét arra, hogy a homeopátiás kezelés "személyre" szabott. Így, látatlanban, u.n. "bevált kombinációként" a következő homeopátiás gyógyszereket javasolhatom: Cocculus, Petroleum és Tabacum, mindegyik 5 CH potenciában. Utazás előtt és ha szükséges, közben is, mindegyikből 3-3 golyócskát szájon át beadni. Örülnénk, ha beszámolna a tapasztalatairól. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Tisztelt Gazdi! Feltételezem, hogy a bénulásos tünetek mögött takarmány váltás következtében kialakult enterobacteriális túlszaporodás okozta intoxikáció- agyvelő ödéma állt. Az étvágytalanságot a bélflóra felborulása okozza, Amennyiben hasmenés is társul az étvágytalansághoz Dyarsanil psztával, Reconvalescens pasztával, Calo-pet pasztával, bélflóra stabilizáló készítményekkel lehetne próbálkozni...
Vizeletvizsgálattal eldönthető lenne, hogy van-e valamilyen rendellenesség a vizelettel kapcsolatban. Ehhez fel kellene keresniük az állatorvosukat. Az ivartalanítás optimális időpontjára vonatkozóan a szakmán belül sincs egyetértés. Vannak, akik a korai (ivarérés előtti), vannak, akik a késői (első tüzelés után) időpont mellett voksolnak. A póráz rágcsálás ilyenkor még játék, illetve a méltatlankodás jele (még nem szeret pórázon közlekedni) jele. Idővel (ha rájön, hogy a póráz a neki is tetsző sétát jelenti számára) meg fog oldódni ez a probléma. Nem baj, ha következetesen megdorgálják, ha szájába veszi a pórázt, mert rossz szokássá válhat. Idővel az utcán is bátrabb lesz. Türelem.