591. Nemzetközi verseny a halászat megreformálására
A járulékos fogás az egyik legnagyobb veszélyt jelenti a tengeri élőlényekre. A WWF megoldást keres a problémára...
A járulékos fogás az egyik legnagyobb veszélyt jelenti a tengeri élőlényekre. A WWF megoldást keres a problémára...
A gorillákat leginkább az ebola, az erdőirtás és az élőhelyeik közelében dúló fegyveres konfliktusok fenyegetik, de számos orvvadász is gyilkolja őket húsukért.
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
A labirinthal elnevezés a - Minotaurusz útvesztőjére emlékeztető - légzőszervükről keletkezett. Ez az érdekes szervük azért fejlődött ki, mert ezek a halak a természetben gyakran olyan vizekben élnek, melyekben az oldott oxigén mennyisége csekély.
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.