591. Nemzetközi verseny a halászat megreformálására
A járulékos fogás az egyik legnagyobb veszélyt jelenti a tengeri élőlényekre. A WWF megoldást keres a problémára...
A járulékos fogás az egyik legnagyobb veszélyt jelenti a tengeri élőlényekre. A WWF megoldást keres a problémára...
A gorillákat leginkább az ebola, az erdőirtás és az élőhelyeik közelében dúló fegyveres konfliktusok fenyegetik, de számos orvvadász is gyilkolja őket húsukért.
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
A labirinthal elnevezés a - Minotaurusz útvesztőjére emlékeztető - légzőszervükről keletkezett. Ez az érdekes szervük azért fejlődött ki, mert ezek a halak a természetben gyakran olyan vizekben élnek, melyekben az oldott oxigén mennyisége csekély.
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Annyit lehet csak mondani, hogy nagyobb valószínűséggel születhetnek beteg állatok.
A magas amyláz érték valóban hasnyálmirigy gyulladás gyanúját alapozza meg, de nem kizárt akár daganatos megbetegedés sem. A vérképről sem tudunk semmit. Vigye vissza a cicát állatorvosához, aki valószínűleg további kiegészítő vizsgálatot fog javasolni( pl. hasi ultrahangvizsgálat).
Látatlanban is csak osztani tudom a kolléga véleményét. Csüggedni azonban nem kell,öregesen is eléldegélhet még egy ideig.
A szívelégtelenség kezelénél az a legfőbb cél, hogy a gyógyszerekkel segíteni tudjunk a szívnek a meglévő tartalék kapacitások "előcsalogatásban". Előcsalogatni azonban csak azt a tartalékot lehet, ami meg van. Ha már kimerült a szív, és nincs mit előcsalogatni, akkor a beteg állapota nem fog tovább javulni. Ilyenkor az állapot fenntartása lehet reális célkitűzés. Sokszor már az is nagy eredmény, ha ezt sikerül elérni. Azt is tudni kell azonban, hogy ma már sokféle igen jó gyógyszer áll az állatorvosok rendelkezésére a szívbeteg állatok kezeléséhez, olyanok, amelyeket kifejezetten a kisállatok kezelésére fejleszettek ki. Az Ön által leírt gyógyszerek mind emberi készítmények, ráadásul elég régi gyógyszerek. Talán érdemesebb lenne áttérni modernebb készítményekre. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal, és esetleg próbálkozzanak más szerekkel.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.