5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Azonnal vigye el másik állatorvoshoz. A sötét vizelet akár babesiosisra is utalhat (kullancsok által terjesztett betegség).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Ne nézze tétlenül szenvedését!!!
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, de mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a hörit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a hörinek. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a hörcsögnek, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden höri eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Önökön múlik, hogy mennyire szeretnének biztosra menni. Nyilván szakmailag helyes, és nem árt, amennyiben történik egy vérvizsgálat is.
Kedves Andrea, Ezek a dolgok nem tesznek jót neki. A hüllők sokkal stresszérzékenyebbek mint egy kutya vagy macska, nem tudják értékelni a szokatlan környezett nyújtotta izgalmakat. Pozitívan legalábbis nem. Érdemes lenne őt legalább 2-3 hétig nyugalomban, megfelelő hőfokon tartani... majd eztán megkínálni... Nem látom az állatot, így nehéz megítélni milyen kondícióban lehet, de nagy valószínűséggel nem fog éhen halni, a kígyók igen jól bírják a koplalást... Üdv-ÉVa