5991. Különleges, 1000 éves tyúktojást találtak Izraelben
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A szinte teljesen épen megőrződött tojás a világon eddig megtalált egyik legősibb hasonló lelet.
A rovarirtás háziállat mellett nem megúszható feladat. S ahhoz, hogy ne csak a siker, hanem a biztonság is garantálható legyen nem árt némi tudatosság. A feladat kivitelezése amúgy nem lehetetlen, pláne, hogy napjainkban számtalan rovarirtó közül válogathatsz. De kis kedvenced épsége mindenkor elsőbbséget élvez.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Kezd belátható távolságba kerülni, hogy nyaralhassunk, ahol szeretnénk, de mindenkit arra biztatnánk, maradjon inkább itthon, de legalábbis nézzen körbe. Hazánk felfedezésére azért ideális ez az időpont, mert a turistás helyek egyelőre még szellősek.
Ha fogpótlásra kerül sor, jól fontold meg, hol végezteted el. Lehet, szerencséd van, és a körzeti fogorvos is profi, de a szép fogakért sokan a fél országot képesek átutazni. Ha tartós végeredményre vágysz, ha biztos kezekben szeretnéd tudni mosolyodat, ha nem az a cél, hogy az elrontott fogpótlás után szaladgálj, amit az országban kevés fogorvos vállal, és még kevesebb szereti is az ilyenfajta kihívásokat, akkor a biztosra menj!
Kedves Gazdi! Valami pedig kiváltotta a kutyus félelmét: új bútor, új ember, valami változás.Ajánlom figyelmébe az alábbi cikket: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/panikbeteg-allatok/2129/
Kedves Gazdi! Az eszébe sem jutott, hogy elvigye a kiskutyát állatorvoshoz??? Én azt tenném... Be van oltva? férgetelenítve volt?? Lehet, hogy parvo?
Kedves Andi, sajnos látatlanban nem lehet erre mondani semmit, vigyék vissza a cicust állatorvosukhoz és beszéljék meg vele a lehetséges kimeneteleket. Ő látta és vizsgálta a cicust.
Kedves Tulajdonos!Pár nap elteltével ha nem gyengülnek a tünetek, mindenképp elvinném...
Kedves Gazdi! Sajnos több információ is hiányzik, milyen eledelt kap pontosan, milyen a cica tényleges fizikai állapota (pl. összes foga megvan-e, ha megvan nem nagyon fogköves-e). Nincs-e emésztési vagy veseproblémája, ezt ugye látatlanban nem lehet megállapítani. Az a cica, akinek esetleg már nincs meg minden foga, napi 3-4 könnyebb étkezést igényel. A húsdarabokat vágjuk apróra, vagy adjunk konzerves macskatápot. A bélmozgások idős állatokban renyhébbek, ezért - főleg kevés mozgás mellett - hajlamosak lehetnek az ilyen macskák szorulásra. Ne adjunk neki csontot, viszont a táp tartalmazzon több rostot, olajat, zsírt a könnyebb ürítés miatt. Friss víz mindig legyen a macska előtt! Így csak azt tudjuk tanácsolni, hogy vigyék el a cicust állatorvosukhoz kivizsgálásra.