6006. Szereti és érti a kutya, ha megpuszilod?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Idős, mozgásukban korlátozott családtagjaink ellátása sokszor nem csak lelkileg, hanem fizikailag is megterhelő. A betegek emelése, mozgatása, mosdatása nem könnyű feladat.
Egyre többen vannak manapság, akik a vályogházak felújítása mellett döntenek ahelyett, hogy lebontanák azokat és teljesen új konstrukciót emelnének a helyükre. A magyar falvak még mindig tele vannak az ilyen, fehérre meszelt agyag falakkal és földpadlóval ellátott épületekkel. Ezeket sokszor gyakorlatilag potom áron lehet megvásárolni. Ilyenkor pedig felmerül a kérdés, hogy mi legyen ezzel a ritkasággal: le kell bontani az alapokig vagy érdemes modernizálni?
A macskás videók keresési találatra több tízezer kisfilm bukkan fel a keresőben. A közösségi portálok tele vannak az állatian aranyos, olykor pedig könnycsatornákat megdolgoztatóan vicces képsorokkal. De kiből válhat videósztár? Milyen fajtájú macskák a leginkább nézettek? Kiknek érdemes beélesíteni otthon a kamerát néhány állati felvétel reményében?
Ha nem szelíd a papagáj, talán éppen az lenne a logikus, hogy párt vesz mellé. Nem szükséges, hogy vele egykorú legyen, csak az összeszoktatás legyen problémamentes(a közös kalitba helyezés előtt érdemes külön ketrecbe, de egymás mellé tenni a madarakat). A papagájok a csőrüket, mint 3. lábukat használják, vagyis többségük szeret kapaszkodva közlekedni.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. A pépesített nyers csirkenyak segíthet, ha ez sem hat, akkor bélsárvizsgálat is szóba jöhet.
Kedves Krisztina! Igen, nyugodtan kaphatja a szert, amit az előző válaszomban javasoltam. De, ha szívbeteg is a kutyus, akkor már a probléma kezelése jóval összetettebb feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényelne! Ilyen esetben igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amely alkalommal - a fizikális vizsgálat mellett - egy részletes beszélgetés is sor kerül a célból, hogy alaposan megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex kúrával érhetünk el. dvözlettel: Andrea
Mennyi idősek most a kicsik? Ha már 21 naposak elmúltak, akkor már lehet őket mással is táplálni, mint tejjel. Ilyenkor már az anyjuk szénájából, tápjából, csipegetni fognak. Sajnos a piciknél van egy határpont- ez kb. 2-3 hetes kor körül van, amikor előfordulhat nagyobb számban az elhullás.:( Nagyon remélem megvan még a picike.
Igen, - a kutyát minden valószínűség szerint bántalmazták. Igen - a kutya félelmi agressziból reagál.. Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. A részletes tanácsok és tippek: www.szuperKUTYA.hu valamint ajánlom figyelmébe a 4TAPPANCS "Félős és Agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-learning oktatását.