6056. Ennyi cuki vörös panda kölyök született Nyíregyházán - fotók!
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
A szemtanúk szerint azért ugrott rá a hattyúra a férfi, hogy szórakoztassa a hajón lévő társaságot.
A vezetési engedély megszerzése feledhetetlen és egyben meghatározó pont az ember életében. Amint az első jogosítvány kiváltása megtörténik, megnyílik előttünk a világ és végre mi magunk is részesei lehetünk a közlekedés legelterjedtebb formájának. Személygépkocsit vezethetünk és ezzel gyakorlatilag bárhová eljuthatunk, a világszerte kiépült infrastruktúrának köszönhetően. De idáig még rögös út vezet, amin egyesek könnyen, míg mások annál nehezebben haladnak végig.
Talán nem fogok mellélőni – kutyás emberként is mondom – nehéz olyan vitamint vagy gyógyszert találni, amit meg is eszik kis kedvencünk, nem köpi ki darabokban, vagy akár egyben is. Csomagolhatjuk bármilyen párizsiba, szalámiba, sonkába, keverhetjük a tápja mellé vagy dughatjuk el akár a házikosztban is, sok gazdinak nehéz dolga akad a vitaminok beadásával.
A gazdája és a kutyája válogatja, hogy ki, melyiket használja. Mind kettőnek előnye és hátránya is van. A yorkie egy kistestű fajta. Legtöbb kistestű kutyát hámon vezetik és ez nem szokott problémát okozni. Na meg mindkettőre lehet szoktatni. Megtanulják a kutyák, okosak, és csak mi, a gazdik szoktuk elrontani.
Tíz, tizenkét cm hosszú madár, átlagtömege 45 gr. Tyúkjának színezete a mi fürjeinkhez hasonló, a kakas toroktollai fehérrel szegett fekete színűek, alatta szürkéskék "sáv" következik, a hasa rozsdavörös.
Az idősödő kan kutyáknál is előfordulhat minden olyan megbetegedés, mint az idős férfiaknál. Az állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ugyanis a here-magnagyobbodás hátterében a legveszélyesebb betegségek, mint a here-, a mellékheregyulladás és a hererák, stb. lehetnek. Jobb egy alapos kivizsgálást minél hamarabb elvégeztetni.
A macskák 7-8 hónapos koruktól ivarérettek és ilyenkor ha a nőstény tüzel, be is párzanak. Amit leírt, nem tűnik "óvodás" játszadozásnak. Nem lehet baj belőle, legfeljebb vemhesség lesz a vége, ha nem ivartalaníttatja idejében.
Van ilyen természetes alapanyagú nyugtató tabletta. De a macskáknál a tabletta beadása nehézkés. Az állatpatikákban kapható egy párologtatható feromon, ami nyugtató hatású és biztonságos. Ugyanis természtes, nyugtató hatású feromonkoncentráció van benne.