6066. Ezért látni kevesebb madarat mostanában
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Neked mi jut eszedbe elsőként az olívaolajról? Étkezési vagy kozmetikai alapanyag? Az olívaolaj ugyanis sokarcú, felhasználási köre is igen széles. Nem véletlenül.
Az állat élete során mintegy 70 ezer kilométert gyalogolhatott. A közelben lévő Kikiakrorak-folyó tiszteletére kapta a Kik nevet.
Kitart még a meleg, ezért tarts ki Te is, és ápold továbbra is gondosan a kerti tavat! A víz folyamatos felmelegedése ugyanis rendkívül kedvező körülményeket teremt az algák számára. Különösen a kis mélységű és napsütötte vízre kell ügyelned, mert a természetes biológiai egyensúly felborulása a halak számára is veszélyes lehet.
Aki épp egy komplett építkezés vagy felújítás közepén tart, annak a tengernyi feladat közt a nyílászárók, például a bejárati ajtó kiválasztása bagatell dolognak tűnik. Pedig itt is érdemes odafigyelni a részletekre, hiszen a döntésünk jó esetben hosszú évekre szól majd.
Az alternatív gyógymódok mit sem érnek, ha nem tudjuk kideríteni a bénulás ill. elgyengülés okát. Mindenképpen meg kéne őt vizsgáltatni állatorvossal.Olyan helyen, ahol vadon élő madarakkal(is) foglalkoznak pl: Hortobágy http://web.axelero.hu/pusztadr/ Székesfehérvár http://www.vadmadarkorhaz.hu/, SzIE Állatorvostudományi Kara Egzotikus szakrendelés Budapest.
Üdvözlöm, A teknős etetése, nagyjából úgy néz ki, hogy a heti etetések sűrűsége (tehát h hetente hányszor etetünk) attól függ, hogy a teknős mekkora. Egészen kis teknősöket akár naponta is meg lehet kínálni, a 10-20 cm-es teknősöket heti 3-4 alkalommal lehet etetni, míg az egészen nagyokat akár heti 2-3 alkalomra is szoktathatjuk. A teknősök alkalmanként annyit kapjanak enni amennyit jóizűen megesznek. A jóízűen azt jelenti, hogy amikor elkezdi a teknős cafatolni a halat, már nem nyeli le egyből hanem "nyámnyog" rajta, akkor kell abbahagyni...addig tartott a "jóizüen megeszi" kategória... Hát kb. így... remélem segítettem ÜDv-Éva
Kedves Kérdező! A kérdéséből nem derült ki, hogy hány galambról van szó, és milyen az ivar arány a dúcban, illetve hogy télire szétszedte-e már a párokat. Ha még együtt vannak a párok a dúcban, és több a hím, mint a tojó, akkor több a veszekedés is. Postagalamboknál viszonylag ritka, hogy 2 hím párba álljon, főleg ha tojók is vannak a dúcban. Előfordulhat azonban az is, hogy egy hím több fészket szeretne foglalni, amiből szintén veszekedés van. Ebben Az esetben érdemes lenne plusz fészek tálakat elhelyezni, esetleg kifigyelni a legagresszívebb hímet és elkülöníteni, vagy páronként szétszedni a csapatot, és egy időre külön zárni őket egymástól. Majd ezután egyszerre az összes párt visszaengedni a dúcba, hogy fészket foglaljanak maguknak újra. De ha télire már külön választotta őket, és úgy van veszekedés a csoportokban, az véleményem szerint az ősz beálltával, és a tél közeledtével meg fog szűnni. A tenyészidőszak végével a galambok lenyugszanak, pihennek. Azonos nemű egyedek párba állása majd tavasszal megoldódik, amikor a hímek és a tojók újra együtt lesznek. Üdvözlettel: Kis Klaudia
Kedves Gazdi! A kutyának bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergizálódik, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Forduljon orvoshoz, akár máshoz, mint eddig!
Kedves Gazdi! Segíthet a homeopátia, alábbi cikkben a részletek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ De kérheti Stefan Siman segítségét is, ahogyan azt Ő már korábban is javasolta: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/foxterrier-agressziv-kutya/14235/