6101. Méhek öltek meg 63 veszélyeztetett pingvint Dél-Afrikában
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
A villanymotor tekercseléséhez hozzáértő szaktudás, precizitás és a folyamat összehangolt végrehajtása szükséges, ezért jobb, ha szakemberre bízzák a feladatot.
A betonvas kötözők rendkívüli mértékben megkönnyítik az életünket. A világ egyik legismertebb gyártója, a MAX készítette el az első akkumulátoros betonvas kötözőt, amit kifejezetten a japán piacra szántak. 1993-ban tudták megvásárolni a szigetországban élők.
Egy házi kedvenc hamar a család részévé, szinte teljes jogú tagjává válhat, ám mindig jusson eszünkbe, hogy egy állatról van szó, amely olykor ösztönösen viselkedik, így okozhat meglepetéseket. Egy kertes ház esetében ez azt jelenti, hogy ha az állat az udvaron él, olyan környezetet kell számára kialakítani, amelyben nem tehet kárt. Ehhez adunk tippeket!
Ha állatbarát vagy, pontosan tudod, milyen örömök rejlenek egy kanapén gombóccá formálódott, édesen pihegő, álmos kiskutyában vagy egy doromboló cicában. Viszont bármilyen édesek is négylábú barátaink, sajnos sokszor ellenséges viszonylatban lehetnek a szövetekkel és a lakberendezés egyéb kellékeivel, ezért fontos, hogy olyan bútorokat találjunk, amelyek ellenállnak a szőrnek, a karmoknak és az elkerülhetetlen balesetnek. De hogyan választhatunk kutya- és macskabiztos kanapét és széket, amelyeket az egész család élvezhet?
Kedves Olvasónk, a nagytestű kutyák helyes táplálásáról az alábbi cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/nagytestu-kutyafajtak-helyes-taplalasa-240/1533/ Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám? Alapvetően elmodható, hogy prémium kutyatápot érdemes választani, inkább szárazat mint konzervet, de konzervet is kaphat néha-néha. Friss ivóvíz mindig legyen előtte! A csontról:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
Valamilyen változás történhetett a kutya környezetében, vagy csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. A félelemmel kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
Kedves Gazdi, Macskák esetében fejlettségtől függően a nőstényeket 1-1,5 éves kortól, kandúrokat 1,5-2 éves kortól szoktak tenyésztésbe állítani. Az ivarérettség időpontja nem azonos a tenyészérettséggel. A tenyészérettség később következik be. Pl. az ivarérés macskáknál már 6-9 hónapos kor körül bekövetkezik, de ilyenkor még nem ajánlott pároztatni.
Sürgősen el kell vinni egy állatorvoshoz aki megállapítja hogy a leírt sérülések hogyan keletkezhettek, mennyire súlyosak és hogyan gyógyíthatók. A kérdésben szereplő csekélyke adatból én ezt nem tudom megállapítani.
Sedalin géllel lehet megpróbálni. Ez nem altató csak nyugtató, de a hatására kialakuló bódultság általában elegendő a szőr és karomnyíráshoz. A biztonság kedvéért ajánlott szájkosarat is felhelyezni.