6136. Hatalmas pók keltett riadalmat – ami ez után történt, arra senki sem számított
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
Egy szép akvárium valódi dísze lehet a lakásnak, amit mindig kedvünkre alakítgathatunk, fejleszthetünk, gondozhatunk. Nem hiába választják hobbiként is sokan az akvarisztikát, hiszen egy apró lakásban éppúgy lenyűgöző vízivilágot teremthetünk miniben, mint egy oceanáriumban óriásiban. Annak érdekében, hogy akváriumunk sokáig szép, halaink pedig egészségesek maradjanak, van pár dolog, amire érdemes nagyobb figyelmet fordítani. Az akvárium szűrő, a megfelelő táplálékok, a vitaminok pótlása, a megvilágítás és a vízi növények is fontos részei az érzékeny kis ökoszisztémának. Az alábbiakban ezeket ismertetjük részletesebben.
Az új koronavírussal fertőződött háziállatok esetében is kimutatták brit kutatók, hogy a társállatoknál is felléphet szívizomgyulladás (miocarditis) a Covid-19-ben szenvedő emberekhez hasonlóan.
Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ!
A kis godák költözésük során akár 11 ezer kilométert repülnek megállás nélkül - ez a kis madár idén sokkal többet tett meg.
Kedves Olvasónk, a nagytestű kutyák helyes táplálásáról az alábbi cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/nagytestu-kutyafajtak-helyes-taplalasa-240/1533/ Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám? Alapvetően elmodható, hogy prémium kutyatápot érdemes választani, inkább szárazat mint konzervet, de konzervet is kaphat néha-néha. Friss ivóvíz mindig legyen előtte! A csontról:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
Valamilyen változás történhetett a kutya környezetében, vagy csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. A félelemmel kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
Kedves Gazdi, Macskák esetében fejlettségtől függően a nőstényeket 1-1,5 éves kortól, kandúrokat 1,5-2 éves kortól szoktak tenyésztésbe állítani. Az ivarérettség időpontja nem azonos a tenyészérettséggel. A tenyészérettség később következik be. Pl. az ivarérés macskáknál már 6-9 hónapos kor körül bekövetkezik, de ilyenkor még nem ajánlott pároztatni.
Sürgősen el kell vinni egy állatorvoshoz aki megállapítja hogy a leírt sérülések hogyan keletkezhettek, mennyire súlyosak és hogyan gyógyíthatók. A kérdésben szereplő csekélyke adatból én ezt nem tudom megállapítani.
Sedalin géllel lehet megpróbálni. Ez nem altató csak nyugtató, de a hatására kialakuló bódultság általában elegendő a szőr és karomnyíráshoz. A biztonság kedvéért ajánlott szájkosarat is felhelyezni.