6136. Hatalmas pók keltett riadalmat – ami ez után történt, arra senki sem számított
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
Egy szép akvárium valódi dísze lehet a lakásnak, amit mindig kedvünkre alakítgathatunk, fejleszthetünk, gondozhatunk. Nem hiába választják hobbiként is sokan az akvarisztikát, hiszen egy apró lakásban éppúgy lenyűgöző vízivilágot teremthetünk miniben, mint egy oceanáriumban óriásiban. Annak érdekében, hogy akváriumunk sokáig szép, halaink pedig egészségesek maradjanak, van pár dolog, amire érdemes nagyobb figyelmet fordítani. Az akvárium szűrő, a megfelelő táplálékok, a vitaminok pótlása, a megvilágítás és a vízi növények is fontos részei az érzékeny kis ökoszisztémának. Az alábbiakban ezeket ismertetjük részletesebben.
Az új koronavírussal fertőződött háziállatok esetében is kimutatták brit kutatók, hogy a társállatoknál is felléphet szívizomgyulladás (miocarditis) a Covid-19-ben szenvedő emberekhez hasonlóan.
Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ!
A kis godák költözésük során akár 11 ezer kilométert repülnek megállás nélkül - ez a kis madár idén sokkal többet tett meg.
A Cushing kór egy nagyon bonyolult betegség, aminek a kezelése minden esetben rendkívül problémás. Igazából jó módszer, abszolút biztos eljárás nincsen. Sok függ attól is, hogy mi és mennyire ment már tönkre a kutya belső szerveiben, mert ettől nagyon sok mindent befolyásol a jövőt illetően. A Vetoryl sem csodaszer, ez is csak segít valamennyit, de nem kell (és nem is szabad) tőle csodákat várni. Az sem mindegy, hogy mitől lett Cushing kóros? Magától alakult ki a betegség, vagy korábbi gyógyszeres kezelés (szteroidok tartós adása) miatt lett ilyen? Ezeket megfelelően tisztázni kell, mert ez is befolyásolja, hogy mit lehet tenni, és mit lehet egyáltalán remélni. Mindezeket pedig a kezelőorvossal kell nagyon alaposan átbeszélniük!
A le nem szállt here bárhol lehet (még a hasüregben, vagy félúton valahol a lágyékcsatornában), és legelőször is azt kellene tudni, hol van, hol kell keresni. Ezért nem kedvelt műtét ez, mert ha nem lehet megállapítani, a fél hasüreget át kell kutatni utána. De nem is biztos, hogy szükség van a műtétre. Ha mégis, akkor azt majd akkor is lehet műtéttel orvosolni, amikor esetleg problémát okoz. Nem kell tehát kapkodni! Nagy esély van arra, hogy ebből a helyzetből soha semmi hátránya nem származik majd a kutyájuknak. Egy dolog van csak, ami nem ajánlott, ez pedig a fedezése (pároztatása), mert ezt a hibás tulajdonságot örökíteni fogja az utódaira, amit nem feltétlenül kellene "elkövetni"
Kedves Gazdi, erről a témáról született már cikkünk, minden segítséget megtalál benne: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-valogatos-137/1423/
Kedves Kérdezô! Szemészeti vizsgálat szükséges. Dr.Puskás Gábor
A leírás alapján biztos, hogy valamilyen típusú szívelégtelensége van a kiskutyának. A szív ultrahangos vizsgálata, és rendszeres ellenőrzése indokolt, hogy követni tudják a kutya kardiológiai állapotát. Nem a Fortekor miatt, hanem esetleg egyéb kiegészítő gyógyszeres kezelés is szükségessé válhat, ha a szív állapota romlik. A laborvizsgálat azért javasolt, mert szinte minden gyógyszernek lehet más szervet károsító mellékhatása, ezért elsősorban a máj és vese állapotát illetve a vérképet rendszeresen ellenőrizni kell. Ha a kiskutya állapota ilyen szerencsésen stabil, én nem változtatnék a gyógyszer típusán és adagolásán sem, kivéve,ha a laborvizsgálat indokolja. A tabletta darabolható, de ajánlom, hogy az 5 mg-os változatot vásárolják abból napi 1/2 tbl. az adagja.Biztosabban adagolható így a hatóanyag, mint egy tabletta 8 felé darabolásával.