611. 200 éve született Charles Darwin
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
A macskát rendszeresen meg kell orvossal vizsgáltatni, de te is figyeld az állapotát, és ha úgy látod, hogy valami nincs rendben, vidd állatorvoshoz!
A spanyolországi Doňana Nemzeti Parkot, amely annak idején döntő fontosságú volt a vizes élőhelyek megítélésének megváltoztatásában, most a nemzeti park határai felé közeledő fejlesztések veszélyeztetik.
2008. december 23-án éjjel került az Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány gondozásába Viktória. Azóta a székesfehérvári Alpha-Vet állatkórházban megkapta a szükséges kezeléseket...
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tünet nélkül nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Üdv
Az alom erős vizeletszagát elsősorban a kandúr erősebb ivari szaga okozhatná (ezért is ajánlott a kandúrok kiherélése), de ha a kandúrja már ivartalanítva van, akkor ez nem nagyon jöhetne szóba. Így csak arra tudok gondolni, hogy az egyik cica vizelete lett "erősebb". A vizeletben sokféle anyag választódik ki, ezek egyike-másika kellemetlen szagú is lehet. Az ammónia-szerű szúrós szagot a fehérje bomlástermékek okozhatják elsősorban, amit elsősorban vesefunkciós zavarok idézehtnek elő. A helyzet azért nehéz, mert ha nem lehet tudni, hogy melyik cicája a "bűnös", akkor mind a négyet meg kellene vizsgáltatni, hogy kiderülhessen, kivel van probléma.