611. 200 éve született Charles Darwin
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
A macskát rendszeresen meg kell orvossal vizsgáltatni, de te is figyeld az állapotát, és ha úgy látod, hogy valami nincs rendben, vidd állatorvoshoz!
A spanyolországi Doňana Nemzeti Parkot, amely annak idején döntő fontosságú volt a vizes élőhelyek megítélésének megváltoztatásában, most a nemzeti park határai felé közeledő fejlesztések veszélyeztetik.
2008. december 23-án éjjel került az Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány gondozásába Viktória. Azóta a székesfehérvári Alpha-Vet állatkórházban megkapta a szükséges kezeléseket...
Kedves Gazdi! Az állítás helyes, a jó minőségű száraz táp teljes értékű, a konzerv nem! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Üdvözlöm! Az első lépés, hogy biztosan egy pár van-e Önnek?! Elképzelhető, hogy azonos neműek. Ha meg van a sikeres szexálás és biztosan egy pár, akkor teleltetéssel lehet befolyásolni. Általában a teleltetett állatok párzanak, mert a hibernáció kivált sok dolgot: sikeres peteérés, szexuális vágy stb.
A nem evés-fogyás-gyomornedv hányás valószínű oka idült gyomorhurut lehet amit különböző gyomorvédő gyógyszerekkel lehet gyógyítani.A gyomorhurutot kiválthatja a túlságosan meleg vagy hideg, sós vagy fűszeres táplálék etetése. A szájkörnyéki bőrpír általában fertőzés következménye, ajánlott egy laborvizsgálat és célzott gyógykezelés.