621. Olcsó, érdekes és tetszetős a fekete tetra
A fekete tatra érdekes formája, könnyű tarthatósága, tetszetős színe és nem utolsó sorban olcsó ára miatt kedvelt lakója kezdők, gyermekek és sokszor "öreg" akvaristák akváriumainak.
A fekete tatra érdekes formája, könnyű tarthatósága, tetszetős színe és nem utolsó sorban olcsó ára miatt kedvelt lakója kezdők, gyermekek és sokszor "öreg" akvaristák akváriumainak.
Ki ne szeretné, hogy kedvence mindig életvidám, jókedvű és egészséges legyen? A Plerasan ® V szirup segítségével kedvence jobban érzi magát, visszanyeri életkedvét és élettartama is nő!
Egy atletikus alkatú gazdának, aki szívesen kocog kutyájával, aktív kutyafajta ideális. Ilyen a foxterrier vagy a weimari vizsla. Ha kevésbé lelkesedünk a sportokért, akkor a spániel vagy az angol bulldog a jó választás.
Az Európai Unió is felismerte, hogy a járulékos halászat és a cápauszony-kereslet a kihalás szélére juttatta a cápafajok egyharmadát.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
Sajnálom, de kérdésére ezen az úton nem lehet megfelelően választ adni, mert ehhez mindenképpen látni, vizsgálni kellene a kiscicát. Azt javaslom, mielőb mutasa meg egy állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! A makacs, nem gyógyuló kötőhártya gyulladás általában másodlagos folyamat, amelynek hátterében valamilyen hajlamosító tényező áll. Tehát nem elég a kórokozót kiiktatni, sőt gyakran nem is lehet, mert olyan baktériumok okoznak ebben az esetben gyulladást, amelyek normálisan is jelen vannak, de nem tudnak elszaporodni. A háttérben megbújó hajlamosító tényező lehet a szemhájak kifelé (ectropium) vagy befelé (entropium) fordulása, miáltal folyamatosan irritálják a szaruhártyát. Ok lehet a könnytermelés elégtelensége is (ceratoconjuntivitis sicca). Természetesen még számtalan, ritkább kórkép is előfordulhat, tehát a részletes szemészeti vizsgálat nem nélkülözhető. Diagnózis nélkül - gondolom érthetően - nincs értelme a kórjóslatról ötletelni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Fokozatos, lassú leszoktatással. Nem durván, de határozottan és következetesen lökje le, tolja el. Enyhe ilyesztéssel. Nagymamáink még ismerték azt hogy 'SICCC', de 1-2 vízipisztoly vagy virágspriccoló "lövés" is meghozza a várt hatást. Ettől még Ön szeretheti és a macsek világképe sem fog összeomlani, csupán a játékszabályokat kell tisztázni és a határokat kijelölni.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!