6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Kérdező! Otthon is le lehet vágni a körmöt, ha az elferdülés fokozódik, mutassa meg állatorvosának. Dr.Puskás Gábor
A képek alapján azt gondolom hogy a herezacskón egy körülírt gennyes bőrgyulladás van. Ezt helyileg antibiotikumos szerekkel kell kezelni,ha ez nem elég akkor szisztémásan is kell néhány napig antibiotikumot adni.Persze ez azért már nem házi feladat,fel kell keresni egy állatorvos kollégát.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben azonnal állatorvoshoz kell fordulni!! Látatlanban nem lehet segíteni balesetet szenvedett állatokon. Bolhásság, allergia... erre való az inernetes tanácsadás, nem traumás esetekre.
Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.De természetesen nem várhatjuk el kiskutyánktól, hogy csakis száraztápot egyen. Szükségük van a kutyáknak változatosságra is. Ez azt jelenti, hogy adhatunk kiskutyánknak főtt csirkehúst, halat (szigurúan szálkamentest), főtt rizs, pelyheket, főtt zölsdégféléket. Az étrend változatossá tételeként adhatunk kutyakonzerveket, amiből szintén nagy a választék,bár a konzervek nedvességtartalma igen nagy és a tápértéke nem túl magas. Adhatunk kedvencünknek nyers zöldségféléket, almát, paprikát, gyümölcsöket. Szívesen el fogják fogadni. Édességet soha ne adjunk kiskutyánknak,szervezetének nincs szüksége erre. Természetes körülmények közt a kutya nem fogyaszt tejet. Szervezetük a tejcukrot nem emészti meg és ez hasmenéshez vezet. Jobb táplálási mód a kölyköknek készült tejpótló tápszer, amit felnőtt kutyáknak is adhatunk. A legfontosabb, hogy friss víz mindig legyen a kutyánk előtt főleg, ha száraz táppal etetjükőt!!!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok