6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltétlenül indokoltnak látok egy alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást, hogy minél hamarabb kiderülhessen, mi áll kedvence nehézlégzésének a hátterében. Ugyanis minél hamarabb fény derül a problémára, annál hamarabb lehet elkezdeni a gyógykezelését. Ha homeopátiás terápiát szeretne a kutyusnak, ahhoz fel kell, hogy keressen egy homeopata állatorvost, miután megtörtént a kivizsgálás. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A térdizület gyulladása igen fájdalmas,nyilván emiatt rosszkedvű,agresszív a cica.Bízzunk benne hogy a kapott gyógy- szerektől megszűnik a gyulladás.az ezzel járó fájdalom és ezek után a cica is jobban fogja érezni magát. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
Sajnos a kérdésből nem derül ki hogy milyen vegyületből álltak a húgykövek.Minden esetre a Royal Canin,a Eukanuba a Trovet és a Specific is gyárt gyógytápokat a különböző húgykövek kialakulását megelőzendő. A változatosságot ezek váltogatásával is el lehet érni.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Igen, kaphat! Sőt le is éghet! továbbá a hőguta is igen veszélyes! Lovaink számára is rejt veszélyeket a nagy meleg: hőgutát kaphatnak. Éppen ezért a nyári melegben még jobban oda kell figyelni rájuk, és jó, ha tudjuk, milyen jelei vannak a hőgutának, és hogyan segíthetünk a lovon az állatorvos megérkezéséig. Lovaknál a hőgutának számos oka lehet. A legtöbb esetben akkor alakul ki, ha az állat túl keményen, vagy hosszasan dolgozik a párás melegben. Ritkán lovagolt állatok, ha hirtelen igénybe veszik őket egy meleg napon, szintén gyakran szenvednek a hőgutától. Az idős lovak nehezebben viselik a nagy meleget, ők akár 28-30°C hőmérséklet esetén is hőgutát kaphatnak. Fontos azonban tudni, hogy akár a legedzettebb lovakkal is könnyen előfordulhat lovaglás közben, ha nagyon meleg van. A lovaival rendszeresen foglalkozó gazda számíthat arra, hogy állatai elviselik a hőség okozta terhelést bizonyos fokig. Az edzett ló izzad az igénybevételtől függően, de fél óra alatt rendbejön, ha hűvös helyen pihenhet. A túlsúlyos állatok még nehezebben viselik a kánikulát vastag zsírlerakódásuk miatt. Így még nehezebb számukra a hőtől megszabadulni. Hogyan előzhetjük meg a hőgutát? a nyár közeledtével dolgoztassuk a lovakat többször rövid ideig, hogy kifejlődjön a hőséggel szembeni ellenállóképességük, mire beköszön az igazi káikula lehetőleg kerüljük a lovaglást meleg, párás napokon a melegben dolgoztatott lovat óránként kell itatni Hőguta jelei a lovaknál túlzott horpaszmozgás, lihegés a rektális hőmérséklet hosszabb ideig meghaladja a 39°C fokot percenként 50-60 szívdobbanás, mely nem lassul az izzadás hirtelen megszűnése az ivóvíz iránti érdektelenség tompa, közömbös viselkedés botladozás Hogyan segítsünk a lovon hőguta esetén? Ha a fenti tünetek bármelyikét észleled lovadon, haladéktalanul értesítsd az állatorvost, és azonnal kezd el a ló lehűtését. Félóránként ellenőrizd a ló pulzusát, légzésszámát és testhőmérsékletét. vidd a lovat árnyékba locsold a lovat hideg vízzel, amíg hűvös nem lesz bőrének tapintása néhány percenként tegyél jeget a nagy artériákra, a hátsó lábak belső részére tegyél nedves törölközőt a ló fülei mögé kínálj folyamatosan ivóvizet a lónak az állatorvos megérkezéséig Akkor is tovább kell locsolni a lovat, ha bőre már hűs tapintású, egészen addig, amíg hőmérséklete 38,6°C fok alá csökken. Amíg az állatorvos nem vizsgálja meg a lovat, nem szabad semmilyen gyógyszert adni neki. Az állatorvos megérkezésekor mondd el a ló életfunkcióinak változásait. Azt is tudatni kell az orvossal, hogy a ló pontosan mennyi vizet ivott, és milyen jelek utalnak a hőgutára.