6331. 5 csendes kutyafajta - csak akkor ugatnak, ha kell
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
A festési munkák egyik legfontosabb lépése nem más, mint a terület előkészítése, aminek része a takaróanyagok beszerzése is. Feltéve persze, ha nem szeretnénk, hogy a padló, a bútorok és más értékes tárgyaink festékesek legyenek.
Az elektronikus ajtózár készletek az Ön otthonába, nyaralójába is elvihetik a kompromisszumok nélküli biztonságot. Felszerelésük és alkalmazásuk egyszerű, az általuk biztosított védelem pedig garantáltan megbízható. Ön se bízza a véletlenre!
Az ivartalanítás sok állattartó számára kényes téma. Vannak, akik a tudományosan alátámasztott tények ellenére is ragaszkodnak bizonyos szokásokhoz, mások pedig hallani sem akarnak róla. Az ivartalanítás pedig nagyon fontos teendő, ha kiscica érkezik a házhoz.
A cipzár, más néven húzó- vagy villámzár története több, mint 100 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Működésének alapelve a feltalálása óta nem változott, azonban részleteiben sokat korszerűsödött mind a zárszerkezet, mind pedig a felhasznált alapanyagok terén.
Kedves Gazdi! Több szempontból sem kedvező egy hím és egy nőstény együtt tartása. Bár a dzsungáriai törpehörcsög társaságkedvelő állat, általában csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett (következetes összeszoktatást követően). Külön neműeket pedig azért nem érdemes együtt tartani, mert az ivarérést követően a nőstény folyamatosan elleni fog és ez hosszútávon ártalmas neki. Amennyiben a szaporulat nem jelent gondot és a nőstény már legalább 3 hónapos, akkor meg lehet próbálkozni az összeszoktatással. Ha el is fogadják egymást, a nagyméretű ketrecben mindkettő számára legyen külön kuckó, ahová el tud bújni, akár a másik fél elől is.
Kedves Gazdi! A szobatisztaságra nevelésről ebben a cikkünkben írtunk bővebben: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell. Valóban sok türelem és kitartás kell a cél eléréséhez, de rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A séták és a kint töltött idő annyi ideig tartson, amíg a kiskutya elvégzi a dolgát, ezt követően pedig mindig dicséret következzen. Balesetek egy ideig még előfordulhatnak, de előbb-utóbb a kiskutya fejében is összeáll a kép, hogy hol kell elvégeznie a dolgát. Fontos, hogy ha véletlenül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait a házból! Illetve hasznos, ha az ürítések rendszerességét is figyelmemmel kíséri, és ehhez időzíti a szabadban töltött időt.
Kedves Gazdi! El kellene végezni vérből az allergén diagnosztikát, hogy mikre allergiás (Spot Platinum Allergia teszt, Spectrum Allergia Laboratórium) és az eredmények alapján lehetne egy egyedi szérumot készíttetni akutyusnak, amitől tünetmentes lesz, mallékhatások nélkül. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ezen tünetek alapján látatlanban nehéz bármit is mondani, feltétlenül mutassa meg a kutyát egy állatorvosnak!
Az udvari tartás véleményem szerint jobb megoldás lenne. Másik cicát csak akkor vegyen mellé, ha már megszokta az új helyét.