6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
Kedves Gazdi! Cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet,tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A hím madara egyértelműen egy vadszínű hím nimfa. A tojó viszont nem véletlenül okozott fejtörést az ivarát beazonosítani szándékozóknak, ha a 2. képet látták. A faroktoll mintázata egyértelműen tojóra utal, miként az első képen látható fej és testszínezet is. Viszont, ha tovább fehéredik az arcfelület, úgy annak oka akár felborult hormonháztartás is lehet.
A légcső atka a gould amandináknál viszonylag sokszor előfordul, de a zeprapintyekre nem jellemző. Kevés az esélye, hogy a zebrákra átterjedt volna. Ha valóban fertőzöttek a szülők, úgy az a kicsikre is átterjed. A fertőzöttség mértékétől függ, hogy tünetmentesek, vagy a betegség letális. Megelőzésként, kezelésként Ivermectin spot on light készítménnyel lehetne becseppenteni a szülők tarkóbőrét. Ha nincs nyilvánvaló tünet, mint a nehéz, "kattogó" légzés, akkor a kezelést a fiókák kirepülése után javaslom használni, a fiókákon és a szülőkön egyaránt. Nem csak a légcsőatkák ellen, de egyéb atka, tetű és féregfertőzés, vagyis gyakorlatilag minden külső és belső élősködő ellen hatásos. A hasmenés oka lehet nagy mennyiségű lágyeleség, illetve annak összetétele, minősége. 5-6 fióka felneveléséhez is elegendő naponta egyetlen teáskanál tojásos lágyeleség, kiegészítve némi csíráztatott maggal, néhány lisztkukaccal. A tojást 25-30 percig érdemes főzni, mivel ennyi időnek kell eltelni 60Celcius fok feletti hőmérsékleten, hogy biztosak lehessünk benne, hogy az össze káros bacilus elpusztult. Ha a hasmenés 1-2 nap alatt nem szünik, akkor szükséges lehet antibiotikumos ivóvíz itatása.
Lehet az a baj, havonta fürdetik?
Mit mond az állatorvosa? Ultrahang? Vérvizsgálat?, fizikális vizsgálat? A túl sok vérzés nem normális dolog. Üdv.