6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
Az ékszerteknősök természetes viselkedése hogy a hímek tavasszal/nyáron a párzási időben nagyon aktívak és ősszel a telelés közeledtével pedig ,, belassulnak,,. Ezen ,,idomítással,, nem nagyon lehet változtatni.
Sajnos részletes és alapos vizsgálatok nélkül nem igen lehet véleményezni ezt a problémát. Valószínűleg van valamilyen ok, ami miatt a hám (bőrképletek) érzékenyebbek, sérülékenyebbek a szokásosnál. Ennek még akár a veseelégtelenséggel is lehet összefüggése, de ezt csak meglelő vizsgálatok után lehet kimondani. Mindenképpen azt tanácsolom, forduljanak állatorvoshoz, mégpedig minél előbb.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Az első cél az legyen, hogy mégis állatorvos elé kerüljön a cica. Ha ez nem oldható meg, a szemeit rendszeresen (naponta többször) tisztogatni kell, a váladékot kitörölni, a szem környékét megtisztogatni. Ennél többet viszont helyben nem valószínű, hogy tenni lehet.
A "franciavedlés" a fészket elhagyó fiatal madarakon jelentkezik. A fertőzésen átesett idősebb példányokon sokszor meg sem látszik a betegség nyoma. Ha mégis, akkor rendezetlen, hiányos tollazat formájában. A leírtak alapján a hullámos nem beteg, csak vedlésben van. Megkönnyíti a vedlést, ha több vitamint, ásványianyagot és fehérjét kap, mint a nyugalmi időszakban való szükséglete.