631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ez a kokcidiózis jele lehet. Előfordul és vagy az anyanyúl bélsarától már kis korban kapják el a nyulak vagy később is megfertőződhetnek. Megelőzni lehet. Megfelelő higiéniával- mivel leggyakrabban telepadlón tartott nyulaknál fordul elő. Gyakori almozással, tisztítással elkerülhető ez.
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves Gazdi! Ha tényleg gyormorsav túltengés a probléma, akkor a házi koszt nem lesz megfelelő. Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet majd baj a gyomrával. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.
Ha esetleg ezzel kapcsolatban kialakult valamiféle szokás, vagy hagyomány a gazdasági célú libatenyésztésben, erről, mint hobbiállat-tenyésztő nem tudok nyilatkozni. A szőlőcukor gyorsan felszívódó energiaforrás, ami a beteg, legyengült szervezetű állatok lábadozásában hasznos segítség lehet. Víziszárnyasok keltetésekor a magam részéről víziszárnyas indítótápot etetek és az első három napban kamillateát itatok. A negyedik naptól kapnak az ivóvízbe 0,1%almaecetet és 1 literenként 1g Gastrofermet(vagy más probiotikumot), aminek a vivőanyaga szőlőcukor.
Kedves Gazdi! nem ajánlott a nyakörv, jobb a csepp. Frontline Combo tökéletes (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Olvass tovább! Ezek a macskamérgezés tünetei