6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
A biztonság kedvéért feltétlen nézesse meg állatorvos kollegával, lehetőleg olyannal, aki tud ultahangos vizsgálatot végezni.
A kutyák között nincs kialakítva a falkasorrend, nincs feléjük jelezve az ember/kutya közös falkán belüli hierarchikus rend. Ezen kell változtatni, a dominanciát, rangsort szabályozó 'élelem - játék - konfort' birtoklásának területén.
Kedves Gazdi, nagyon rosszul tette, hogy felvágottat adott a kutyusnak, mivel ez allergiát válthat ki az állatból és ez szőrhulláshoz vezethet, mivel a máj nehezen dolgozza fel. Ne kényeztesse azzal, hogy a kezéből ad neki ételt! Higgye el, ha éhes (nem eszik pl. 2-3 napig), akkor magától fogja kiüríteni a kutyatápos tálat :) Próbálja ki. Estleg olvasson hozzá egy kicsit: Népszigeti kutyaiskola - gyakori kérdések. A csipásodással kapcsolatban pedig: a kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.
T. Gazdi! Amíg nem utazik el, addig ne adjon neki lédús gyümölcsöt, csak magvakat és ekkor figyelje meg a vízfogyasztást. Ha ekkor nem iszik és mutat tüneteket, akkor el kell vinni rendelőbe és a fogazatát megnézetni. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Neurológiai vizsgálat kellene, hogy eldöntsük milyen eredetű ez a panasz. Röntgen vagy esetleg gerincfestés is szükséges lehet. Javaslom, keressen fel specialistát.