6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Sajnos a rövidítés jelen esetben értelmezhetetlenné tette a kérdést. A kálcium-oxalátról tudom, hogy az mi, de a "dihidr." -t nem értem. Így válaszolni sem lehet a kérdésre, Javaslom ismételje meg a kérdést úgyí, hogy leírja, milyen tünetei, panaszai vannak (voltak) a kutyájának, mit kellene megelőzni a jövőben?
Nem hiszem hogy magától (kutyanyál, ön) meggyógyulna. Külföldön is vannak állatorvosok, vigye el oda. Üdv
Kedves Erika! Idős kutyákat évente többször is érdemes megmutatni állatorvosnak, Ön azt írja, hogy kutyusa 2 éve volt utoljóra vizsgálaton. Így még mielőtt én bármit is írhatnénk látatlanban, mindenképpen azt javaslom, hogy mutassa meg kutyáját kezelő állatorvosának. Egyébként ha a kutyus, eszik, iszik, jól van és játékos, akkor egyáltalán nem indokolt az eutanázia. Ők nem olanok mint az emberek, megszokják a hiányosságaikat és nem zavarja ez mindennapjukat.
Az 1 hónapos kiskutya, még nagyon kicsi, akárcsak egy csecsemő, a testi szükségleteire koncentrál: eszik, iszik, alszik, űrit és társaival játszik. 8 hetes korában szokás elválasztani anyjától és akkor lehet elkezdeni játszani is vele.
Sok macskatartó értetlenül áll a "rejtély" előtt: hogyan lehetséges, hogy a gyomrára rendkívül kényes, válogatós, még a legdrágább macskatápok között is turkáló cicus arra vetemedik, hogy füvet, vagy más növényt legeljen a kertben vagy a teraszon? választ a cikkben talál >>