6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Hát, ...ez az a helyzet, amikor igazából azt kellene írnom, hogy passz.... Főleg úgy, hogy már látta a kutyáját állatorvos kolléga is, aki vizsgálta is. Én meg nem. Legfeljebb találgatni tudnék, de ennek nem sok értelme lenne. Esetleg egyet tudok tanácsolni, mégpedig azt, hogy vigye el egy kifejezetten bőrgyógyászati szakrendelésre, mondjuk a SZIE ÁOTK Belgyógyászatára. Dr. Tarpataki Noémi doktornőt keresse, őt ajánlanám, mert ő a legjobb (szerintem) ezen a téren.
Érdemes lenne orvossal kiszedetni. Lehet hogy a tücsköt is azért nem eszi mert a mozgékonyabb rovart nehezebb szemmel tartani, ezért a lassabb prédát vadássza.
Nem, de a madarak számára az lenne az optimális állapot.
Kötőhártya gyulladás biztos fennáll. Ennek a oka pedig - bár nem láttam az esetet - általában a szemhéj és környezetének fokozott bőrredősödése (befelé forduló szemhéj). Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert korrekciós (plasztikai) műtétre lesz szüksége (kb. féléves koráig csak ideiglenes varratok, később pedig operáció).
Mutassa meg állatorvosnak. Vagy egy tályog volt, ami felfakadt, vagy pedig egy bőrgyulladás alakult ki, amit a cicus nyalogatott...