6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Az ajtó építésekor fontos szempont, hogy a röpde berendezési tárgyai beférjenek rájta, a gazdi magasságánál ne legyen magasabb, anyaga lehetőleg fémkeret, borítása megfelelő erősségű drótháló, vagy fémlemez. A keretébe beépíthetők az eleségestálak forgótálcával, vagy kisajtóval.
A 3 hetes csibe már kaphat zöldeleséget, de csak keveset. Az újdonsághoz fokozatosan kell hozzászoktatni őket a hasmenés, bélgyulladás elkerülése érdekében.
Szia A betegséget ami a neonhalaidon volt darakórnak hívják és a kezelés megfelelő volt amit alkalmaztál rájuk, de a neonhalak nagyon érzékenyek a gyógyszerekre. Ha a darakór elmúlt ajánlott egy 30 % vízcsere elvégzése és aktívszenes szűrés használata a gyógyszermaradványok eltávolításához. Gyógykezelés után használj sera fistamint a halak jobb kondiba hozására. Üdv Norbi
Kedves Ibolya! Valószínűleg nincs összeföggés a két dolog között. A szájbűz legtöbbször fogászati problémára vagy szájgyulladásra-, fekélyre vezethető vissza. Kérem modja el panaszát állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha nem ettek túl nagy mennyiséget, nem.