6391. 10 kistestű kutya, akik kis lakásban is jól érzik magukat
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
Milyen tünetekre érdemes figyelni, honnan lehet tudni, ha a kutyánk refluxos, és mit lehet tenni?
Kezdő makettezők körében örök dilemma, hogy milyen eszközzel érdemes dolgozni: szórópisztollyal, vagy ecsettel? Nincs konkrét recept, ahányan vagyunk, annyiféle szokás és megoldás. Az alábbi cikkben különféle módokról írunk, illetve bemutatjuk előnyeiket, hátrányaikat!
Ha nyitott szemmel járunk a világban, akkor nap mint nap számtalan piaci változásnak lehetünk szemtanúi. A sok közül az egyik ilyen markáns változás az órák szegmensét érinti, ahol az informatika és a kommunikáció fejlődése alapvető és mélyreható változásokat generált az elmúlt években.
Egy elektromos kandalló amellett, hogy hasznos, külsőre is igen tetszetős, amely jól mutat a nappaliban. Nemcsak meleget szolgáltat, amely kellemes hőérzetet biztosít az otthonodban, hanem dekorációként sem utolsó. Sokat javíthatsz vele a helyiség kinézetén és hangulatán.
Legyenek türelemmel, akár 5 hónapos is lehet mire teljesen megtanulja, hogy hova szabad ürítenie... A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.
BaromfináthaJelenség/Tünet: Nehezített légzés, duzzadt arcbőr, gennyes orrfolyás, tompultság, teljesítmény csökkenésOk: Kórokozó: Haemophilus, Mikoplazmák, E. coli csírákKezelés/Megelőzés: A beteg állatok elkülönítése, speciális antibiotikumok és szulfonamidok, az elzárt orrjáratok kitisztítása és kamillatea itatása. (kérje állatpatikában)
Kedves Gazdi! Az biztos, hogy valószínűleg fáj neki valami, ezért nem engedi a simogatást, ha korábban ott engedte. Alaposan meg kellene nézni a területen a malacka szőrét. Ha van szőrhiányos rész, vagy apró sebek, mint a fülén, valószínűleg a testén is kijött az atka. Akkor krémezni kellene, mint a fülét. De ha a szőre teljesen ép, más dologra is lehet gyanakodni pl. erős puffadás, valamilyen hasi probléma. Ekkor javasolnám megmutatni egy állatorvosnak, nehogy valamilyen betegség kezdődő tünete legyen. A malacka fülére körömvirág krémet használnék inkább, a Canesten, ha nem gombás, csak atka fertőzés van, még jobban kiszárítja a fül bőrét, lassítja a gyógyulást. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Keves Anikó! Az, hogy Ön nem lát a kutyájában élősködőt, az még nem jelenti azt, hogy nincs benne... Bolhátlanítani kell, féreghajtani és el kell kezdeni a védőoltásokat is. Kiskutya ajánlott védőoltási naptára: 4 hetes Immunglobulin oltás - nem feltétlenül szükséges6 hetes Parvovírus elleni oltás + féreghajtás (Veszélyeztetett területen Kennelköhögés elleni oltás)10 nap múlva Féreghajtás ismétlése8 hetes Szopornyica és májgyulladás elleni oltás10 hetes Parvovírus és koronavírus elleni oltás12 hetes Szopornyica és koronavírus elleni oltás3 hónapot betöltött kölyök Kötelező veszettség elleni oltás és féreghajtás6 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás9 hónapos Veszettség elleni oltás + féreghajtás12 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Félévente ismételni FéreghajtásÉvente ismételni Parvovírus és koronavírus elleni oltás Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Veszettség elleni oltás (Veszélyeztetett területen: kennelköhögés elleni oltás) Kullancsfertőzés elleni oltásokLyme kór ellen Kullancs-fertőzéses* időszak kezdetekor 1 hónap múlva ismét Ezt követően évente emlékeztető oltás Babesia ellen (Imizol) Kullancs-fertőzéses* időszakban 4-6 hetente ismételni Mindkettő ellen (Lyme-kór + babesia) 6 hetente cserélt, megfelelő nyakörv vagy szőrre felhordható kullancs riasztó vegyszer alkalmazása Ha ez nem segít, akkor előfordulhat, hogy allergiás. Azt is állatorvos tudja kivizsgálni. Olvass tovább! Ezek a bolha allergia tünetei
Kedves Olvasónk. teljesen normális, hogy a macska kiköpi a szőrlabdát, akkor kellene aggódni ha nem tenné. Most, hogy cseréli a szőrét nyári bundára több hullik.. cikkek a témában: Kiköpte már a macska a szőrlabdát? >> Macska mosakodás >>