6391. 10 kistestű kutya, akik kis lakásban is jól érzik magukat
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
A kis lakás nem jelenti azt, hogy nem lehet kutyád! Ez a 10 kutya egy kis lakásban is nagyon boldog lesz!
Milyen tünetekre érdemes figyelni, honnan lehet tudni, ha a kutyánk refluxos, és mit lehet tenni?
Kezdő makettezők körében örök dilemma, hogy milyen eszközzel érdemes dolgozni: szórópisztollyal, vagy ecsettel? Nincs konkrét recept, ahányan vagyunk, annyiféle szokás és megoldás. Az alábbi cikkben különféle módokról írunk, illetve bemutatjuk előnyeiket, hátrányaikat!
Ha nyitott szemmel járunk a világban, akkor nap mint nap számtalan piaci változásnak lehetünk szemtanúi. A sok közül az egyik ilyen markáns változás az órák szegmensét érinti, ahol az informatika és a kommunikáció fejlődése alapvető és mélyreható változásokat generált az elmúlt években.
Egy elektromos kandalló amellett, hogy hasznos, külsőre is igen tetszetős, amely jól mutat a nappaliban. Nemcsak meleget szolgáltat, amely kellemes hőérzetet biztosít az otthonodban, hanem dekorációként sem utolsó. Sokat javíthatsz vele a helyiség kinézetén és hangulatán.
Ilyen esetekben a kis állat intenzív ellátást igényel: napi kétszeri infúziózás, bélflóra-regenerálók adása, seb kezelése és az állat etetése. Ha ezt a kezelést megkapja rendszeresen, jó esélyekkel nő nagyra, és válik egészséges, felnőtt nyuszivá.
A kívánt úticélnak megfelelő konzulátust kell felhívni, hogy milyen papírok szükségesek az állat beviteléhez. Minden országnak más és más a követelménye. A légitársasággal is egyeztetni kell, egyáltalán vállalják-e az állat szállítását. Személyes véleményem szerint az állatnak nagyon megterhelő lenne a repülőút, ha tehetik, hagyják otthon!
A mozgásszervi problémákat sok minden okozhatja. Nyáron a túlzott melegtől lehet hő-sokk, kiszáradás. Ha rosszul van etetve az állat, csontja is törhet traumás sérülés nélkül, és daganatok kialakulásánál a tünetek egyik pillanatról a másikra jelentkezhetnek. De az igazi okot csak akkor lehet kideríteni, ha megmutatja egy állatorvosnak.
A tünetek alapján traumás sérülésnek tűnik. A fejet ért sérülés következtében alakul ki vérzés a fejen, szem körül, az orrtájékon, illetve a fülből. A körbe-körbe járás is idegrendszeri tünetként mutatkozik, ami nagy valószínűséggel a belső fül sérülése következtében alakult ki. Ha a másik állat is evett a zöldségből, akkor a mérgezés kizárt. Esetleges mérgezésnél is hasonló tünetek mutatkoznak, de nem jellemző. Ha az állat hozzáférhetett patkányméreghez, akkor egyértelmű a diagnózis. Ahogyan a másik doktor is mondta, a daganat is lehetséges, de ezt csak boncolással lehetne megállapítani.
Ha jó az állat általános állapota, és még szeretné fedeztetni, tenyészteni a jövőben, akkor a sebészi méhmosást javaslom, az injekciós kezelés nem biztos, hogy elegendő lesz. Az ivartalanítás persze működik, de akkor oda a tenyészthetőség...