636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Kedves Judit! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, hogy amennyiben nem bízik meg jelenlegi állatorvosa tanácsaiban, keressen fel egy másik kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A fent említett gyógyszer nem-szteroid gyulladáscsökkentőként és fájdalomcsillapítóként mindenképp használ, sokszor azonban részletes kivizsgálás szükséges a bonyolultabb esetek megoldására, hogy később ne forduljanak elő szövődmények. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Megfelelő odafigyeléssel és állatorvosi segédlettel, a kötelező óvintézkedéseket és higiénés szabályokat betartva nevelt hobbiállatok nem jelentenek komoly veszélyt az egészséges immunrendszerű gazdára. Tehát egy Oltott és féregtelenített lakásban tartott cica nem okozhat problémát. Kutyák és macskák leginkább bélférgek okozta betegséget terjesztenek, leggyakrabban toxocariasist. Egysejtű élősködő a toxoplasma, amit elsősorban macskák terjesztenek ürülékükkel. A terhes nőknek kell különösen kerülni a fertőzés lehetőségét, mert magzati ártalmat okozhat. toxoplazmózisról bővebben >>
Kedves Érdeklődő! Nincsen semmi baja a hörcsögnek, a területét jelöli meg ezzel a mozdulatsorral. Viszont nem tanácsos földön tartani őket, mert a ketrec előtt elhaladó árnyékot madárnak vélik (természetes ellenségeik), amitől rendszeresen meg fog ijedni. Üdvözlettel: rózsa Nikoletta
A válasz egyszerű és rövid: Nem !
Kedves Márta! A hörcsögük valószínűleg allergiás. Legbiztosabb eljárás, ha a hörcsög alól minden alomanyagot kivesznek, és helyette színezetlen papírtörlőt raknak be alom gyanánt. Egy hét után már várható a változás, de addig folytassák, míg a szőr nagy része el nem kezd vissza nőln. Közben lehet kenni a hasát nagyon vékony rétegben körömvirág krémmel, de nem szabad hagyni, hogy lenyalja. Azt a forgácsot amit eddig használtak ennél a hörcsögnél ne alkalmazzák tovább. Nem feltétlen a típussal van baj, lehet, hogy csak az adott csomagban volt valami amit nem tolerált a szervezete. Javaslom azonban, hogy próbáljanak ki másfajta forgácsot, lehetőleg illatmenteset és nem préseltet, ezek esetében kisebb az esélye, hogy allergizáljon. Ha a kezelés hatására sem javulna a helyzet, vagy máshol is elkezd hullani, látogassanak el egy specialistához. Kívánom, hogy hamar rendbe jöjjön a kicsi, sok sikert! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta