636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A cicák már csak ilyenek! Ők szeretnek kezdeményezni, értelmetlen és nem is tanácsos rájuk erőltetni magunkat. A golden retrieverek általában nagyon jó természetűek. Ráadásul, ha kutyája a cicusokkal együtt fog felnőni, nem valószínű, hogy bántani fogja őket.
Sajnos az állítás igaz, a FIP fertőzött állatok nem gyógyíthatóak, egyedüli gyógymód a betegség kialakulásának megakadályozása az immunrendszer erősítésével. Erre alkalmas készítmény az IMMUNOVET POR, amely minden állatpatikában kapható.
Az eset megoldására a nőstény, fedeztetés idejére korlátozott, átmeneti nyugtatását javaslom, pl. Sedalin pasztával. Ez vényköteles állatgyógyszer, esetleg segíthet, ha az ivarzás csúcsán kissé beszedálják őt, mikor jön a fiú. A másik lehetőség, több fiút kipróbálni, lehet hogy az egyik bejön majd neki. "Hiszen a cicák is csak emberek..."
Sajnos a cicáknál a szerelem néha nagyon sok energiát emészt fel, ezért az ivarzási szezonban gyakran lesoványodnak. Amíg nem történik meg az ivartalanítás, addig ez minden évben megismétlődhet, bár az életkor előrehaladtával már kevésbé látványosan fogynak le.
Remélem mindkét herét eltávolították és nem volt hasüri rejtetthere az állatnál! Ez egyébként könnyen eldönthető, mert ha aktív here maradt a kandúrban, akkor bűzös a vizelete. Ha nem kandúr-szagú, akkor csak rossz szokásról van szó! Fenyítéssel, alapos takarítással lehet leszoktatni erről. Nem érkezett új állat a családba? Ilyenkor is előfordul.